A Wermiron kúria titka

Lejátszható kalandok, hirdetések.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Veronica de la Fuente

Re: A Wermiron kúria titka

Hozzászólás#11 » 2017.09.20. 19:28

Az öreg annyit beszél, hogy csaknem a feje fájdul belé. Meg kell dolgoznia érte, hogy a csapongó gondolatok fonalát helyén tudja követni, pedig mindig is eszes lánynak tartották őt - megbízójuk szavaiból azonban hamar kikönyököl annak mágia övezte érdeklődési köre, s minthogy ettől Vera mindeddig igyekezett távol tartani magát, nem is csoda, hogy a rengeteg információmorzsa nehezen áll össze egy egésszé.
- És ön űzi is e mágikus praktikákat, vagy csak tanulmányozza őket?
Nem árt tudni, ki mellé készülnek odaállni tíz arany fejében: ki csak játszik a tűzzel, vagy csiholni és kordában tartani is tudja azt. Ed kérdésére grimaszt vág.
- Amennyiben valaki folyvást azt az eshetőséget figyeli, miként múlhat ki e világból...

Avaldir Osberon

Hozzászólás#12 » 2017.09.20. 20:03

*Figyelmesen issza az öreg minden érdekes és kevésbé érdekes szavát. Veronica kérdésére hevesen bólogat, a háttérből egyetértve vele. Más kérdést nem tesz fel, hozzá nem tesz senki véleményéhez semmit. Kardját paskolja meg oldalán, jelezve, hogy fel van fegyverezve.*
- Én becsületes ember vagyok. Csak annyit lopok, amennyire feltétlenül szükségem van. -

Zerathin

Hozzászólás#13 » 2017.09.20. 21:15

Khaloss is megnyugszik, érzékeli a dolgok kezdenek békés mederbe terelődni. A hátuk mögött az eső zuhéba fordult. Az ősz szeszélyeit ismerők persze megmondják, hogy ez nem fog sokáig tartani, de talán még kiélvezhetik utolsó friss levegővételeiket.
-Részben az, de ha túl erősnek tűnik, akkor keltsenek fel egy nagyon sürgős távozás ajánlatával. Hasonlóan, ha úgy érzékelik, hogy a környezetük furcsán aktív.
Azt elhallgatja, hogy nyilván ilyenkor távozhatnának őt otthagyva, nem véletlen datálta a végére a jutalmukat.
-Aktívan űzöm is, pár jelentékeny évtizede. De gondolom megértik, hogy a mostani dolog inkább személyes, mintsem szakmai.
Tekintete az elsötétedő folyosó felé felé fordul, meg is kezdi környékezni a fáklyákat tartalmazó zsákot.
- Gondolom nem lesz meglepő, hogy lent elég kevés világosságra kell számítaniuk.

Veronica de la Fuente

Hozzászólás#14 » 2017.09.21. 16:05

A hideg kirázza a helytől, s ahogy odakinn nekiered az eső, magában bosszúsan sóhajt fel a lány: ~Újfent zsírozhatom át az összes drága lószerszámot. ~ A lova miatt nem aggódik, elbóklászik az... hanem a nyereg! A jövőbeni hosszú órákon át tartó piszmogás undok ígéretével fejében zárkózik fel a társasághoz. Most, hogy marasztalásuknak oka logikus színt váltott, valamelyest vonzóbbnak tűnik az ajánlat... annál is inkább, mert bizony egy ideje már rá van szorulva a kalandor lét hétköznapi munkáira ahhoz, hogy fényűző életmódját továbbra is fenntarthassa - már amennyiben nem kíván megválni az összes drága ékszerétől, amelyet kéretlen kérője ajándékozott neki annak idején.
- Rendben van, öreg... nem ígérhetek semmit, de kész vagyok segédkezet nyújtani a praktikáidhoz, míg a hely veszélyei, bármik is legyenek azok, túl nem nőnek rajtam... rajtunk?
Pillant itt kérdőn a másik két férfire, bár Edmund felől már akkor tudta a választ, amikor a mágus még ki sem fejtette feladatuk mibenlétét: a gladiátor bizonyára volna olyan agyalágyult, hogy csak a hecc kedvéért is megmaradjon a házban egy napig.

Edmund

Hozzászólás#15 » 2017.09.21. 17:52

- Aki nem keresi a halált, az meglepődik, ha érte jön. Én legalább tudom, mi lehet a vége, Vöri... Így nem is rémít meg.
Egy fáklyát magához vesz maga is a zsákból, komótos nyugalommal gyújtja meg, hisz igen, alighanem meglepődne, ha lent természetes fényt lelne.
- Na haladjunk, öreg! Essünk túl rajta hamar, mert meg akarom hívni holnap este a Vörit egy hamisítatlan egron kocsmába, hogy leitassam! - Vigyorog a lányra... van valami furcsa abban, hogy minden foga ép, és még a szakálla is milyen ápolt, dacára szegényes kalandor-öltözékének. - Nem bánom, jöhetsz te is, ha bírod a korsót emelgetni... Mi is a neved?
Kétségtelen ez utóbbi Avaldirnak szólt.

Avaldir Osberon

Hozzászólás#16 » 2017.09.22. 20:48

Akkor csapjunk a szüzek közé! *Vágja egymáshoz két tenyerét, hogy akkorát csattanjon, amekkorát csak tud.* Nem ellenségünk nekünk sem a sötétség, sem a kihívás, ahogy végignézek ezeken ni. *Bök szemével először Vera, másodszor Edmund felé.* Aztán, nehogy még besegítsek a leitatásban, abból a 10 aranyból futja nem kevés körre. *Kacsint ezúttal először Edmunra, másodszor Verára.*
A nevem: Avaldir, egyszerűen Avaldir. *Villantja szebbik mosolyát a jól ápoltra.* Ami jobban számít, az a kardom éle, és a rövid nyílvesszők hegye. Lássuk a medvét! *Bíztatja újfent a mágust.*
- Én becsületes ember vagyok. Csak annyit lopok, amennyire feltétlenül szükségem van. -

Zerathin

Hozzászólás#17 » 2017.09.24. 00:33

-Engem ennek ellenére is megrémít, de személye válogatja.
Egy tónusváltással fordul be a folyosóra, szabályosan felvonuló fénypászták a végeláthatatlan hosszúságon. Üres szobák, kiszedett ajtók, megsercen a fáklyára hulló por. A falon szeghelyek, egyszerű bútorok sziluettjei a porban. Egyelőre semmi szükségét nem látják a fáklyáiknak.
-Ennyit az egyszerű utakról. Körbeértünk. Egy percet kérek. Lehet falat kell robbantani.
Amennyiben a kalandorok betekintenek a szobába, honnan a fény érkezik, egy félig beomlott korlátot láthatnak, mely ismerős lehet a számukra.

/ Érzékelésre/Megfigyelésre dobjatok egy próbát. Célszám: 8 és többszörösei (tehát 16 két siker, 24 három siker... ezt később érteni fogjátok) Edit: Valamiért egyszer csillagozom a történéseket, máskor nem. Mostantól, ha nem nézem be, konsisztensen csillagmentes lesz, persze ez rátok nem vonatkozik/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zerathin 2017.09.26. 20:13-kor.

Edmund

Hozzászólás#18 » 2017.09.24. 11:04

Ha nem kell, akkor nem kell, bár akkor se árt ha van. Egyelőre nem nagyon látszik rajta, hogy berzenkedne a helytől. Vélhetően akkor se tenné, hogyha vér folyna a padlón, dehát senki nem mondta, hogy Edmund valaha is normális volt.
- De ismerős az a korlát.... - Dünnyögi az orra alatt, de hogy honnan? Még nem tudja. Azt sem, jelentős-e.

// 2 d10: 2, 4. XD Vérprofin vaksizik... [axechase.gif] lol.gif] //

Veronica de la Fuente

Hozzászólás#19 » 2017.09.25. 11:15

- Igen, de aki folyton a halál nyakára jár, annak előbb-utóbb a kaszás is a nyakára lép. Köszönöm, én megtartom tőle a tisztes távolságot, ahogyan a legtöbb normális ember is, kik ez úton megérték a boldog öregkort. Lásd megbízónkat.
Felesel vissza Edmundnak, majd megtorpan, ahogy körbeérnek - legalábbis az öreg elmondása szerint - a kúriában. Máris? Az hogy lehet? Sokkal nagyobbnak tetszett kívülről az épület.

//Dobás mentálisra/észlelésre: 4d10 5+2+8+10 (a dobást archiváltam Vera észlel Zerathin kaland indokkal az lfg.hu kockagurítóján)//

Avaldir Osberon

Hozzászólás#20 » 2017.09.25. 19:25

- Hmm? Korlát? Miféle korlát? *Vakarja meg kobakját.* Áhh nem, biztos nem. Nagy ez a hely ahhoz, hogy ugyanazon korlátba fussunk újra. *Nevet fel kényszeredetten, benne vidámság helyett gyanakság cseng fel, bizonyosság nem.*

Észlelés: 6d10: 6+9+4+5+2+7

|A dobás tárolva az lfg kockagurítón: 'Wermiron - Avaldir észlelés'|

Vissza: “Kalandok és hirdetések”