Harmatföld

A Téli kastélynak és annak környékének játékterülete.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Alexi

Re: Harmatföld

Hozzászólás#31 » 2018.03.13. 11:23

*Elkedvtelenedve ül le a helyre.*
- Legyen. -*adja meg magát. Belátja, ezt a nőt nem fogja most meggyőzni.* - De segíteni akarok, ha tudok. Az tenne helyre, nem a várakozás… -*élesen a nő szemébe néz.* - De valamit még meg kell ígérned.
"Miért mindig akkor mondják, lehetetlen, mikor már csináltam meg, eh?"

Jezabel

Hozzászólás#32 » 2018.03.13. 13:16

- Nagyon sok a kérdés még, Alexi. Amiben most tud segíteni, hogy türelmesen vár. Semmi nem fog történni a maga beleegyezése vagy akarata nélkül! Ne arra koncentráljon, nekem miben tud segíteni! Magára vár most a legnehezebb rész, míg én csak elrobogok és vásárolok, addig magának minden órában keményen meg kell majd küzdenie a farkasszellemmel. Amikor visszatérek a főzettel és az ezüsttel, fontos, hogy Alexi Piotr Ramanovich várjon itt, ne pedig egy vérfarkas. Akkor megejtjük a kiűzés rituáléját, és... szabad lesz. És akkor... csak akkor kikötheti majd azt a napot, amikor "nem beszélek oly kacskaringósan Önnel". De csak akkor. Gondoljon erre. Kapaszkodjon ebbe. Rendben?
- Szörnyetegként viselkedni könnyű. Talán megpróbálhatnánk emberek lenni. -

Alexi

Hozzászólás#33 » 2018.03.13. 17:20

*A gyors információátadás kissé megakasztja. Mielőtt választ adna, fel kell fognia előtte, mit is mondott az özvegy. Amikor kellően átgondolta a szavak jelentését, és emlékeztette a szabadságának feladásának árára, rágyújt egy rövid életű mosolyra. Ám a következő pillanatban annak nyoma vész. Mintha ott sem lett volna. Komolyabb hangnemet üt meg.*
- Nem arról akartam kérni... Nem tudjuk, hogy mennyire sikeres lesz gyógymód. Nem tudhatjuk. Sok esetet már láttam, mikor állította valaki, tud gyógyítani kórt, aztán szelelt el az összegyűjtött pénzzel. Legrosszabb esetben pedig valóban megpróbálkozott, és lett halott aztán… De nem akarok mellébeszél. Egy valamit kérek még ,és azt most ígérd meg, Lady Salome. Ha nem sikerül gyógyít, és többé nem ismersz rám… ölj meg. Szeretnék nem azzá válni, mi ellen harcoltam egész most. Ígérd meg, Lady Salome, hogy megölsz, ha már késő lesz nekem… Nyugtató lenne, tudni, hogy nem ártok aztán senki...

Jezabel

Hozzászólás#34 » 2018.03.13. 17:38

Ezúttal teljesen megfejthetetlen a tekintete. Nem látszik rajta hogy meglepődött volna, vagy zavarba jönne.
S mielőtt felelne, kopognak is. Halk szavára nyílik az ajtó, takaros cselédlányok sietnek be szemlesütve, hozzák kosarakban az étkészletet, az illatos ebédet. Szègyenlős kíváncsi pillantásokkal méregetik Alexit, ahogy terítenek, majd a grófnő egyetlen intésére távoznak is pusmogva. Jezabel csak akkor szólal meg, mikor már a mázas cseréptálban ott illatozik az aznap vágott tyúk arany leve, mellette fatálon frissensültek és főtt zöldségek, az ajtó pedig bezárult a lányok mögött.
- Felelős vagyok a népemért. Emiatt ne aggódjon. Ha nem sikerül, úgy mindent elkövetek, hogy gyors és kíméletes halála legyen.

Alexi

Hozzászólás#35 » 2018.03.13. 18:02

*A cselédek húzzák a nyugtalan várakozást, de igyekszik megértő lenni velük. Sőt „köszönöm”-öt is mond. Miután távoznak ismét Lady Salome-é figyelme egésze. Annak válaszára megnyugodva biccent. Egy rövid ideig a hölggyel tartja a szemkontaktus, majd a tányérra pislant.*
- Eszel? -*kérdezi, de a választ sejti…és azt is, hogy az ittléte hátralévő részében fel-alá fog járkálni a kunyhóban, várva a sorsot.

Vagy a lehetőséget, annak megmásítására.*

Jezabel

Hozzászólás#36 » 2018.03.13. 18:17

- Ha lehet egy ízetlen tréfám... Farkas éhes vagyok. És Ön?
Őszintén kedves mosolya szinte már egy gyereklány csintalan pillantásával egészül ki. Kezével int csak a férfi felé, hogy a vendégé az elsőbbség, szedjen hát bátran.
Az ebédet még nyugodtan eltölti Alexivel, s csak aztán búcsúzik tőle. A férfi hamarost megkapja az aprócska díszes levélvágót is, valóban ezüst. Nem hoznak viszont csak kútvizet vagy forró csipkefőzetet neki inni. Élelemmel és tüzifával, mosdóvízzel jól ellátják, s őrei nem zaklatják... valóban szinte láthatatlanok.
Nincs más hátra csak a várakozás.

Jezabel

Hozzászólás#37 » 2018.03.14. 13:36

//2 nappal később//

A hajnali órákban érkeznek, keleten még messze az idő, hogy a hegyek fölé emelkedjen a nap fényes korongja. Kormwall meglehetőst morog, ahogy a vulpét egy másik házhoz kíséri. Ez is aprócska parasztház csak, takaros kertje van, láthatóan lakott lehet... de hogy ki által? Nem tudni. Az alsóvárban alig lézeng most valaki, csak katonákat láthat Ror.
Ám bármennyire is ferde szemmel méregették a vulpét, tisztes meleg élelmet, mosdóvizet, hasított fát a tűzrakáshoz ő maga is kap. Állati ösztönei sejtik, hogy figyelik, még ha nem is nagyon veszi észre, honnan?
A két kis lak nincs túl messze egymástól, ha épp egyszerre lépne ki a küszöbön a két "vendég", messziről fel is ismerhetnék egymást.

//egyelőre ennyi, ha akartok nyugodtan játszhattok együtt itt is. Várjuk Lassát...//

Jezabel

Hozzászólás#38 » 2018.03.17. 13:15

Telnek a napok, értékes időt veszítenek. Jezabel nem gyakori látogató, ahogy senki más sem... főleg csak idegesen számolja a múló perceket könyvtárában kutakodva. A kastélyból hozott jegyzetek és a saját gyűjteményének bújása közben érkezik meg a futár az üvegcsével. Kettővel. Kap érte egy rezet, és elengedi a fiút.
Most, hogy végre van valami a kezükben, ideje felkeresnie a vadászt. Állapotukról folyamatosan kap jelzéseket, nem véletlen hát idegessége.
Halkan kopog Alexi ajtaján, és óvatosan nyit be, hogy előbb körbenézzen.
- Alexi... Zavarhatom?

Alexi

Hozzászólás#39 » 2018.03.17. 13:47

*Nyitná. Az ajtó zárva.
Csak egy idő elteltével kattan az zár, s nyílik ki lassan. Abban viszont nem áll senki sem.
Csak a lady hangjára jelenik meg hirtelen a romani alakja. A nőnek a többi apróbb változáson – beesett arc, letargikus hangulat és zilált haj – kívül feltűnhet, hogy a szeme színe a barátságos sötétbarnától elindult a sárga felé.
Az erdészlak sincs jobb állapotban, igaz mocskosnak, nem mocskos, de több darab bútor a földre borogatva, sok-sok tányércserép társaságában. A függönyök behúzva, világítótest nem ég. Minden kellemetlen félhomályban rejtezik. Egyedül a vadász szeme tetszik úgy, mintha fényességet hordozna…*
- Akármit akarsz, -*válaszolja az ordításoktól megrekedt hang* – siess Lady Salome. Nem vagyok állapotban, hogy az legyen veszélytelen…

Jezabel

Hozzászólás#40 » 2018.03.17. 14:03

Nyitná. Egy kicsit aggódik, és nem mer újra kopogni... szerencsére nem is szükséges. Nagyot sóhajt, hogy a férfi ajtót nyit.
Valahol a megkönnyebbülés sóhaja ez.
- Látni akartam, hogy van. És szólni, hogy Sullivan mester jól haladt az ezüstös főzettel. Magam megyek el érte pár katonával, és ha úgy érzi, már nem bírja tovább, elkezdhetjük a kúrát vele. Legalább, amíg a farkasfű-tinktúrával is elkészül. Egyelőre öt napra elegendő lesz. Remélem, hogy több nem is kell. Naponta kettőt kell majd meginnia belőle, esti órában és éjközépkor. Ezek... igazán jó hírek... nem?
Próbál magabiztosnak tűnni, bár korántsem tudja, mik a jó hírek manapság a másiknak. Attól függ, mennyire érti a farkaslélek, miről beszélnek.

Vissza: “A Téli kastély és környéke”