Bíborvölgy

Lejátszható kalandok, hirdetések.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Ihanow

Re: Bíborvölgy

Hozzászólás#91 » 2018.09.07. 14:26

*Éppen a sült halat rágcsálja nagy élvezettel, mikor egy ismerős hang szólal meg mellette.*
-Te vagy?- *Néz fel a nőre, miközben az utolsó szálkát is a földre köpi.*
- Disznót csakis ebédre eszünk. Ahhoz viszont inkább a bor illik. Félszáraz fehérbor leginkább.-
* A válaszból Ayra megértheti, hogy a Törpék nemes népe milyen magas gasztronómia kultúrát is képvisel. Persze Ihanow mindenhez sört iszik, ha teheti, de ez egyáltalán nem általános jelenség a fajtársai között. Egy igaz Törpe minden italt szívesen önt a bendőjébe.*
-Amíg te ki tudja hol kóboroltál, én megtaláltam a megbízót, Grünhold urat, a Lila Lilla szálló tulajdonosát. Úgy tűnik valaki rontani akarja az üzletét. Azt kell kiderítenünk hogy ki az. Már jó ideje nem kapott meg néhány fontos szállítmányt. Most indultam egy bizonyos Latran mesterhez, akinek a malomnál van a lerakata. Ö különleges fűszert készít. Megtudakolom tőle, hogy vajon miért késik a szállítás. A másik beszállító, egy bizonyos bibircsókos öregasszony, kinek az erdőn túl van a borospincéje. Hozzá majd később szándékoztam menni.-* Ennyit mond el dióhéjban Ayrának, majd miután félre tessékelt egy árust, aki egy levendula illatú süteményekkel teli kosarat nyomott éppen az orra alá, ismét feltekint társára.*
-És te megtudtál valami érdekeset?-
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#92 » 2018.09.09. 17:04

Sokasodik, sűrösödik a nép, vele együtt a hangzavar is nő, rezzennek az érmék, illatoznak az ételek, csillognak a portékák s tolvajnak jele sincs. Pedig minden vásár velejárója. Két lusta őr felügyeli a vásárt: a kövérebb fent az alacsony torony tetején, behunyt szemmel hallgatja azt, lándzsájára támaszkodva, előre-hátra súlyozva, nehogy bealudjon a kellemes tavaszutón, míg a soványabb s magasabb fémsisakkal a fején, lassan gyalogolva a nép közt köszönget ide-oda. Oldalán egy husáng, arcán pedig sok ragya. Zene csendül fel a szobor tájékán, közös énekszó követi, majd orrba tóduló tömjén szaga.

//Még 1-2 reag free, nyugodtan//
- Színház az egész világ... -

Ayra

Hozzászólás#93 » 2018.09.09. 21:13

- Néhány helyi mendemondát, meg hogy túl sok itt a kornyikáló széllelbélelt alak.
Vállat von, mintha mindegy is lenne neki igazán az egész.
- Nameg feltérképeztem a falut. Arra a kovács, amott a szabó, és az a nagy szürke épület ispotály.
Az egykedvűsége akár unalomról is árulkodhat, s nem lenne meglepő, ha egyenesen bosszantaná a törpöt, hogy mégis hogy lehet így állni a dolgokhoz. Láthatóan Ayrat kicsit sem érdekli az üzlet... de azért mégis vele tart.
Épp ezzel az egykedvűséggel tologatja félre a felkínált portékákat, nem vesz ő semmit. A felcsendülő menetre pedig meg is fintorodik.
- Húzódjunk félre a körmenet útjából... még az ájtatos manók azt hiszik, kötekszünk.
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Ihanow

Hozzászólás#94 » 2018.09.11. 16:51

*Ihanow nem hiszi azt hogy Ayrát semmi sem érdekelné, mivel ahhoz túl sokszor morog a dolgokon. És aki bosszankodik valamin, azt érdekli is az a valami.*
-Én is találkoztam egy alakkal, akinek a hobbija a macskanyávogtatás. De ne kérdezd hogy azt miért csinálja, mert fogalmam sincs. Van itt pár furcsa alak az biztos.-* Meséli, mikor Ayra széllelbélelt alakokat emleget, majd ő is felfigyel az éneklőkre, és persze az örökre.*
-Valami vallási rituálé lehet. Remélem nem fognak macskákat nyávogtatni.- *Mondja miközben követi társát a félrehúzódásban. A maga részéről a malom felé irányozza majd magát, hogy mihamarább Latran mester körmére nézhessen.*
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Ayra

Hozzászólás#95 » 2018.09.12. 17:09

- Én megvárom, te menj csak! Majd megyek utánad, vagy a kocsmába!
A macskanyávogtatóra furcsán nem is igen lepődik meg. A semmirekellők jeles megnevezése ez, és hát mi más lenne ebben az átokverte faluban, mint semmirekellő?
A tömeg szélén marad, hogy karba font kézzel egykedvűen figyelje a körmenetet, a helyieket. Nyomába is szegődik a menetnek, hogy lássa, miféle ünnep vagy gyásznap miatt gyűlnek, énekelnek.
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Ihanow

Hozzászólás#96 » 2018.09.18. 20:55

*Ihanow csak morogva legyint egyet, ahogy társa ismét lemarad és saját útját járja. *
-Maradj csak. Remélem legalább megtudsz valami érdekeset is.- Csak ennyit mond hangosan, majd ráérős tempóban folytatja az útját a malom felé. Útközben nagyokat szippant a friss levegőből, melyet megfűszerez a piaci portékák csábító illata. Ö nem lát semmi rosszat a faluban. Az hogy van néhány furcsaság, az számára megszokott. Végtére is az emberek néha furák. Az elfek meg mindig.*

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#97 » 2018.10.05. 18:31

– Bíborvölgy – | – A vásárban – | – Ayra –

Így hát ismét szétválik a két kalandor útja, pedig éppen csak most egyesültek pár röpke pillanatra.

Lassú menet ez, ami kibontakozik az elf előtt s még lassabban ismételgetik egy páran „L’yana!” „L’yanna!” Komótosan indul be a skandallum, eleinte halkam, ám minden harmadik név kimondása után finom csengő szólal meg. Ayra észreveszi, hogy ez a két, teljesen lila, finom ruhába bugyolált, hosszú hajú női szerzetesek saját duója. Másodpercre pontosan, egyszerre szólaltatják meg a csengőket, már csak az a kérdés, hogy ugyanannyi idő eltelte után, vagy netán háromszori névkimondás után?

Maga a füst tömény, jól eső, érezhetően tisztító, fertőtlenítő hatású, a levegő is jobb lesz tőle, ám mindeközben köhögésre késztető. //Mentál dobást kérek// Csengő, tömjén, L’yana, és halk ima, a piac elhalkuló zaja. Így lehet összefoglalni ezen pillanatot.

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#98 » 2018.10.07. 01:03

– Bíborvölgy – | – A malom felé – | – Ihanow –

Ihanow alig tud áttörni a felsűrüsödött vendégek hadán, azok tálcáin, kosarain, gurulós kézikocsijain és persze portékáin, anélkül, hogy valamit le ne verne vagy össze ne törne. Ez nem ügyetlenségéből fakad, hanem a tömött tér adta szűk lehetőségekből. Visszaindul hát a Lila Lilla Szálló felé, hogy még se jobbra térjen le az útelágazásnál, hanem balra. Olyan balra ez, amely fasorral szegélyezett utat takar, sőt virágokkal, ha nem kalandozik el gondolata az út közben s betekint a terebélyes fák és a közte lustán elnyúló bokrok közé. Elég fertályórát kényelmesen gyalogolnia, hogy a malom tövéhez érjen és zárva találja azt. Szomorúan meghajló zarovari selyemfa köszönti illedelmesen az erre tévedőket, ha már a molnár nem teszi azt. Csak nem netán a vásárban van ő is?

Amilyen szépnek és egységesnek tűnt távolról a szerkezet, annyira szép az közelről is. Egy karcolás sincs az épületen, teteje frissen festve, lapátjai soha nem voltak jobb állapotban és még ültetett virágdíszítés is ékesíti a kőépület talapzatát. Az ajtó zárva és rajta tábla „Ne zavarj” felirattal. Mintha a malom is egyet értene: hiába van zsenge tavaszi szellő, ami néhol felduzzad és hirtelen jött langyos viharos szelet kavar, hogy aztán ismét visszacsillapodjon gyenge tavaszi hűs szellőbe; nem mozognak a lapátok s nem hallani az őrlő szerkezet játékos kattogását.

Ayra

Hozzászólás#99 » 2018.10.09. 17:59

//Mentál 2,7//

~A francba... nem nekem kellene itt téblábolni!~
Ayranak annyi érzéke van a vallási misztikumhoz, mint bolyhos nyuszinak a megfélemlítéshez. Már-már közönségesnek tekinthető, ahogy unottan figyeli az egész menetet, és csupán a némiképp benne is fellobbanó halovány tapintat... vagyis miket is beszélünk, Ayraban semmi tapintat nincs, egyszerű józan megfontolás, hogy nem akarja a helyiek haragját rögtön a fejére vonni, így hát hogy a füsttől szájába gyűlő kesernyés nyálat nem hegyesen csomózza ki valaki lába elé, csak úgy csendesen és feltűnésmentesen sercint maga mellé.
~Haladjunk már, csingilingi... Ez se épp egy hagyományos szertartás az Egyistenhez!~

Ihanow

Hozzászólás#100 » 2018.10.15. 19:09

*A jelentős tömeg miatt kénytelen más irányból megközelíteni a célját. Még szerencse hogy a falú nem túl nagy, így egy egészséges séta után végre megérkezik a malomhoz. A bokrok és a virágok nem igazán vonzzák a tekintetét. Az otthonában a növények nem töltöttek be dekoratív szerepet. Inkább a domborművek és a díszesre faragott sziklaképződmények díszítették a termeket és a szobákat. És persze az ősök kis szobrai. A gondosan karbantartott malom épülete sokkal inkább leköti a figyelmét. Az emberi településeken azért szokatlan, hogy ennyire odafigyeljenek, egy egyszerű malomra. Körbe is járja az épületet, és arra kezd gyanakodni hogy a ezt a malmot még sohasem használták. Ami azért furcsa lenne. Az ajtóhoz érve elgondolkodik látván a táblát, majd csak azért is felemeli a kezét, és hangosan bekopog rajta. A tábla jelenléte azt sejteti hogy csak van odabent valaki, neki pedig információkra van szüksége.*

Vissza: “Kalandok és hirdetések”