Bíborvölgy

Lejátszható kalandok, hirdetések.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Ihanow

Re: Bíborvölgy

Hozzászólás#81 » 2018.08.20. 12:02

*Ihanow üdvözlően bólint Mjyrn úrnak, miközben azon gondolkodik, miért is akarhat valaki macskákat nyávogtatni. Végül arra a következtetésre jut, hogy ez valami helyi szokás lehet. Mikor kettesben maradnak, látszólag a kelméket kezdi mutogatni Grünholdnak, valójában persze a szavaira figyel. Meglepő dolgokat nem hall, hiszen ilyesmire számított. Belecsöppent egy jó kis konkurencia harcba, és az eddigi információk alapján szinte adja magát, hogy ki is lehet az ellenlábas.*
- Ahogy megtudtam, egyetlen másik szálló van a völgyben, a Rőt Behemót. Logikusnak tűnik hogy annak a tulajdonosa akar keresztbe tenni. De jobb ha az elején kezdjük a nyomozást. Mondja el kérem, miféle atrocitások érték a Lila Lilla szállót. Milyen módszerekkel igyekszik az ellenfél keresztbe tenni?-
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Ayra

Hozzászólás#82 » 2018.08.21. 17:46

Ayra összevonja szemöldökét, úgy néz a bugrisra, mintha az bolond lenne legalább félig, ha nem rögtön egészen.
- Ahm... Te a bolond maszkossal jársz? Mert tehetséged a ripacskodáshoz van.
~Ez a hely minden idiótát vonz. Le merem fogadni, még macskanyávogtató is van...~
- Amúgy mi ez a tavas meg levendulás dolog itt? Szinte... vallás.
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#83 » 2018.08.26. 19:18

– Bíborvölgy – | – A Lila Lilla Szálló kocsiszínje – | – Ihanow –

- Cssss! Pisszegi le azon nyomban, ahogy Ihanow kiejti száján a konkurencia nevét. – Nehogy valaki meghallja! Szóval… Hajol még közelebb a törphöz, már csak egy arasz és annak szakálla van köztük meg a fogadós behúzott hasa. Megnyálazza száját, kitátja, megforgatja nyelvét hiszen készülődnek benne a szavak, de ehelyett csak nagyot nyel. - Szóval… nem tudom. Nem biztos. Gesztikulál rá az egyik szőnyegre elutasítóan, hanyagul, csak úgy, oldalról s fejét is megrázza hozzá. - A Szálló három dolog miatt népszerű, ami a portékát illeti: az egyik a helyi, nagyon finom, levendulával bolondított édes és csípős, valamint savanyú és kesernyés változatban is kapható fűszer. Ezzel olyan hús pácolunk, hogy a király is megnyalja mind a tíz ujját s utána még a lábujját is. Az egy éltesse őfelségét! Teszi hozzá gyorsan, nehogy királygyalázást fogjon rá a törp. - A másik a levendulás borkoktél, na most ebből is van fehér és vörös is, szárazabb és édesebb is. A harmadik pedig a jó illatért, a tisztaságért és a szállóvendégek ajándékáért felel: a levendulás szappan, de vannak kis illatgolyók is. Na most az ebben a közös, hogy egy sem érkezik már a Szállómba vagy egy holdnap óta! Próbáltam én beszélni a készítőkkel, de a levelekre nem válaszoltam, a szállítók meg nem jönnek. Szállóm pedig el nem hagyom, a végén még rámgyújttataná valamely irigyem. Itt tartunk most! Mutat rá az egyik alsóbb szőnyegre eközben, amely alatt bizony a fegyverek lapulnak...

Kép
- Színház az egész világ... -

Ihanow

Hozzászólás#84 » 2018.08.30. 14:41

*A fegyvereket rejtő kelmére gyorsan ráhúz egy másikat, és azt mutatja álcából, miközben elgondolkozik Grünhold szavain. Főleg a levendulás borkoktél ami felkelti érdeklődését, mert bár ő sörpárti, de azért nem veti meg a borkészítményeket sem. A fűszer is egészen egzotikus benyomást kelt benne, így hallomásból. A maga részéről ezen termékek receptjére is kíváncsi lenne. *
-Nos uram, ez esetben a legegyszerűbb ha a készítőkkel beszélek személyesen. Kiderítem hogy mi a késlekedés oka. Bár nem tűnik logikusnak, hogy szándékosan rontanák az önnel kötött üzletüket, hiszen egy megbízható vevő elvesztése neki is kárt okoz. Valószínűnek tartom, hogy valaki kényszeríti őket hogy ne szállítsanak. De majd kiderül. Ha elárulja merre találom őket, már indulok is.- *
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#85 » 2018.08.30. 15:50

– Bíborvölgy – | – A tónál – | – Ayra –

Összevonja szemöldökét Ayra szavaira s egy pillanatra elkomorodik. Nem enged teret a szomorú érzelmeknek, hirtelen felnevetéssel ellensúlyozza azt, s száját szórengeteg elhagyására készíti fel:
- Maszkos? Óh nem, nem, ő nagy ismeretlen ismerős erre felé, már, ha a vörösest mondod. S mint látod én ellentéte vagyok, hiszen az én színem a kék s még nyávogtatni valóm is van, ellenben vele, kinek bár van keze, de nem jól gesztikulál kiváltképp… Ahh, a völgy s annak tava és levendulái? Elmondom én, hogy is volt az: sok idővel ezelőtt itt egy nagy hegy volt, mit hegy, inkább nagy hízott rög. Szürke színével eltaszította a napfényt, a völgyön meg rajta ült súlyosságával. Így L’yana megkérte a férjét, Zormoránt, hogy valami szépség legyen a csúfság helyibe. Több se kellett, nagy földrengés támadt, amit ki nem állhatott a rög, mert hogy rögtön a föld alá menekült. Ment utána a romlott föld, a korrupt fák és a gonosz állatok hada is! Aztán új élet jött a vidékre, kiváltképp a völgybe. Hirtelen, a semmiből jelent meg a mélyedés, míg összegyűjti az esővizet s le nem ereszti a gonoszságba. Ezt nevezed most tónak. Ám a vad lovasurak ősei nem hagytak nyugtot a hízó fűnek, s hátasaik letapostak mindent, gazdáik pedig bűzzel trágyázták a vidéket amit kiváltképp az erdő nem állhatott ki. Ez így volt, nem rég beszéltem az egyik bölcs fával. Így L’yana kisegítette férje ajándékát. Levendulát hintett a völgybe, amitől a lovasurak vérivó patásai abbahagyás nélkül prüszkölnek s így inkább elkerülik a völgyet. És a lovasurak? Semmik sem ők a vadlovak nélkül! Mint ahogy én is semmi vagyok kiváló, gyönyörű hangom nélkül, amit maga L’yana ajándékozott nekem, úgy érzem.

„Hol volt,
S hol nem,
Ott ahol jő,
S ott ahol nem…”

Ayra figyelmét leköti a sok szóbeszéd, olyannyira, hogy már csak a dal alatt lesz arra figyelmes, hogy a Hergrim macskája már lábához dörgölőzik s vígan dorombol.

Kép

Ayra

Hozzászólás#86 » 2018.08.30. 18:12

Hümment egyet, majd lepillant a tekergő macskára.
- Vigyázz, zsákba ne kerülj, mirmur! - Mondja az állatnak, bár nincs fenyegetés a hangjában.
Talán érdektelen lehet, talán nem, de szó nélkül fordul vissza a tóhoz. Ha a bugris művészetéért nincs is oda, a történet legalább érdekes volt.
Egy darabig szótlan bámul, majd hasonló szószátyársággal fordul meg, és indul el a Lila Lilla felé.
Eleget látott mára.
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#87 » 2018.09.03. 22:06

– Bíborvölgy – | – A Lila Lilla Szálló kocsiszínje – | – Ihanow –

- Helyes, de csak diszkréten, óvatosan! És nekünk nincs ismerettségünk egymással, csak kelmét jöttem venni, természetesen… Szóval a fűszeres nehéz dolog, hiszen van, aki termeszti és begyűjti, aztán idehozzák a völgy levegőjébe kiszárítani s a levendula csak itt kerül bele. Ezt az embert Lätrannak nevezik, ő keveri bele a fűszerdombon nevelt ízes levendula magokat. Büszke ember, meg ne sértődjék, a végén még… Nem fejezi a bontatot, int egyet lemondóan - Ott a lerakata és bérelt földjei az öreg malomnál Mutat a távolba, tenyerével az ég felé, szemöldökét összehúzza, tarkóját vakarja meg a nagy dongolkodásban - A bor kényesebb ügy. Van borospince az erdőn túl, de a levendulát egy másik, a völgy dűlőén nevelt fajta adja bele. Ennek a termesztője szabadidejében sok seprőt készít, vénasszony az, ám a nevét nem tudom. Mindig hosszú, kivénhedt szoknyában jár, állán akkora bibírcsók, hogy visszaköszön, hogy ha intesz neki! Ennél a pontnál gúnyosan elmosolyodik, ám nevetni nem nevet fel. - A harmadik eset pedig még összetettebb, azt majd akkor, ha ezekkel nem járnánk szerencsével. Itt az idő, hogy visszamenjek fogadóba, csilingeltetnem kell ugyanis a délutáni köményes pogácsához, no meg számot kell vetnem, mennyi tartalékom maradt még, meddig futhat még így az üzlet… Komorodik el arca s könnycsepp csillan meg bal szeme sarkában. Ettől egy hirtelen mozdulattal, kinyújtott mutatóujjának seprő mozdulatával szabadul meg s félrefordul, hogy orrát a földre fújja ki. - Elnézést, ezt kendőbe szokás mifelénk, de fehérbe nem fújhatom, hiszen megszólnának, hogy ez a Grünhöld is megcsappant pénzben, hol van az ő lila kendője. És hát igazuk volna, el kellett adnom, mert hát a készletet… na de elég ebből, munkára, ehhe. Erőltet magára kényszeredett mosolyt s gyöngyöző homloka verejtékét kendőjével itatja fel. Biztos nem a meleg az oka, elég kellemes az idő, így a tavaszutó közeledtével, s a remegő kéz is többet elárul, mint az gazdája szeretné. Görcsösen kapaszkodik az reményébe, a sétabot kopott gombjába s követi a hatalmas testet be a szállóba.

Kép

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#88 » 2018.09.03. 22:44

– Bíborvölgy – | – A Lila Lilla Szálló felé – | – Ayra –

Macskajátékot kap kötekedő szavaira. Fúj egyet, mint amikor fürdetés után teszi, s farát mutatva lépdel vissza gazdája lábai mögé, hogy tovább süttesse lusta végtagjait a napon.

- L’yanna kísérjen! Köszönnek el tőle, még annak ellenére is, hogy Ayra maga nem tette. Várja az életre kelt falu s annak híres járó vására. Kofák róják az utcákat lassú lépésben, ki a fején tálcával, ki az ölében kosárral kínálgatva portékáit. A tálcások sózott, vagy más erős fűszerrel bekent húsokat, míg a kosarasok gyümölcsöt, zöldséget, kenyeret árulnak. Vannak mások, akik nagy négyzet alakú fakocsit tologatnak ide-oda, tetejükön rögzített fakupákkal. „Friss a hal!” „Jó borsos, nem borsós áron!” „Sert, sert, sert, sebtibe sert!” s más mottókkal buzdítják vásárra az itt pihenő vendégeket.

Eközben a Lilla Szálló csengője szólal meg s a kint napozó, ülve fogyasztó, vígan csevegő vendégek frissen sült köményes pogácsát kapnak táljaikba.

Ihanow

Hozzászólás#89 » 2018.09.04. 13:57

*Ihanow figyelmesen hallgatja Grünhold úr szavait, és minden információt, az elméjébe vés.*
-Értem. Tehát Latran mester, és a bibircsókos nénje. Lerakat a malomnál, és borospince az erdőn túl. Világos.-* Ekkor az eszébe is ötlik, hogy a rejtélyes maszkos útitársuk beszélt egy seprűkészítőről, Csúf Magdolfról. Ezidáig azonban Ihanow, a Magdolf nevet férfinévnek gondolta. De lehet hogy egy öregasszony rejtezik eme név mögött? Talán ez is kiderülhet majd.*
-No akkor majd jól a körmükre nézek. Ne aggódjon. Az ügy a legjobb kezekben van. És ha távollétemben betérne a szállóba egy magas kissé rossz modorú félelf nőszemély aki Ayra nevem mutatkozik be, akkor ne ijedjen meg, ő az én munkatársam. Mondja neki hogy a malomnál vagyok, vagy ha ott nem akkor az erdőn túl a borospincénél.- *Még ezeket a fontos információkat adja át a távolodó Grünholdnak, majd miután egymaga marad a szekérnél, nekilát felkészülni. A szekéren a fegyvereket rejtő kelméket szépen elrendezgeti, majd a vállára veszi a tarisznyáját, amibe a biztonság kedvéért elrejti a tőrét. Sose lehet tudni, hogy mikor lehet szükség rá. Hord egy kis szalmát a lovuk elé, meg vizet is visz neki, majd útnak indul. Nem akar szekérrel menni, mivel az feltűnőbb és lassabb is a falun belül, valamint a ló sokat dolgozott az elmúlt pár napban. A malom felé indul először, Latran mesterhez. Útközben egy járó vásárosnál vesz egy borsos sült halat, hiszen alig evett valamit ma még. A ser árust is igencsak nézegeti, de aztán megfeszíti akaratát, és tovább megy.*

Ayra

Hozzászólás#90 » 2018.09.05. 18:15

Egykedvűen sétál át az árusok között, ügyet sem vetve a portékára... mígnem észre nem veszi a törpöt, így meglepően halk léptekkel szegődik mellé.
- Hal? Azt hittem, a disznócombot jobban szeretitek. Sörrel öblögetve. Megtudtál valami érdekeset?
Egykedvűsége mord tekintettel társul, mint aki szívesen lenne akárhol, csak ne itt, ahol úgy zsonganak a rigmusok még a kofák szájáról is, hogy szíve szerint pofonverné mindegyiket.

Vissza: “Kalandok és hirdetések”