Bíborvölgy

Lejátszható kalandok, hirdetések.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Ayra

Re: Bíborvölgy

Hozzászólás#41 » 2018.06.13. 18:50

//Mentál csz 5: 10,2//

- Ahhm... nem hiszem, hogy bármi ilyesmi kellene ebbe az erdőbe... - Neveti el magát - De már tudom, miért olyan siralmas a Vörös-hegység egy-egy része.
Alapvetően kedveli a törpök indás-kígyófonatait, kissé talán túl szögletes mintáit, építészetét. De ezt akkor sem mondaná meg, ha fizetnének neki érte. Neki is vannak kérem elvei...
A maga részéről nem fáradt, dacára, hogy korábban kelt, mint a törp. Nem is igen ad tanácsokat, hisz a gyeplő Ihanov kezében van. Ő dönti el, pihennek, vagy sem. Azonban a neszekre szemöldöke összeszalad, és a környezetüket kezdi el vizslatni, ujját a szája elé téve.
- Cssss... - csitítja a társát... bár az talán megszólalni sem akart.
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Ihanow

Hozzászólás#42 » 2018.06.13. 20:04

-Még hogy siralmas? A Törpe építőművészet csak javít a tájon.- *Mondja morgolódó hangon, de aztán halkan elneveti magát Ayra szavai után, hiszen érti ám ő a viccet. Így szekereznek tovább, mikor is valóban megfordul Ihanow fejében a gondolat, hogy talán le kéne táborozniuk.*
-Mi lenne....-*Mondaná éppen, mikor társa le csitteli, amiért majdnem megsértődik, de aztán ő is észlelni kezdi a távoli pislákoló fényeket, és egyebeket. Csendesen ahogy csak lehet megállítja a szekeret, majd a kardja markolatára fonja jobbját.*
-Most fogsz elmenni gyilkolászni?- *Kérdi, de halkan, hiszen az is lehet, hogy Ayra emlegetett egykori őrtársai vannak a közelben.*

//Mentál dobás: 6//
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#43 » 2018.06.14. 13:30

– A déli út –

Elsőként Ihanow találja meg, amit keresett, de nem a hangok ragadják a figyelmét, mindinkább a kékes - a krajcáros, halványzöldes fényt árasztó, alacsonyan repkedő bogarak színétől elütő - fény. De honnan is jöhet az!? Addig forgolódik, amíg rá nem jön, hogy bizony a szőttesek alól! Oda nyúlva megtalálva a méretre, színre és kovácsolásra a szalonban látottakkal megegyező kék lámpást s mellette még rúd is akad, amire ráakaszthatják. Ha jobban figyel, van a szekér oldalában egy kis lyuk is, ami ennek a megtartására szolgál.

Ayrát hegyes fülei nem hagyják cserben, még úgy sem, hogy a jános bogarak finom cirimpolása és szárnyaik keltette zümmögése belezavarnak a távoli adás vételébe. Mégis, rájön, hogy ez valami sikoltva-rikkantva ’éneklés féle’ lesz. Azt is sejti, hogy hiába látja jobbra a fák között a fényt, a ’dalolás’ máshonnan ered… Talán előttük? Ezt nem sikerült biztosra kivennie.

A helyzet adott: maradnak-e, és megpihennek, hiszen a szőttesek elég kényelmet nyújtanak, sőt, ha valaki fázik még egy vék’nyabbal is betakarózhat. Vagy netán folytatják útjukat a derengésben? Vagy talán máshogy döntenek? A völgy mindenesetre már közelebb van, mint Koronaőr városa; az út több mint felét megtették, ez biztos.

Kép
- Színház az egész világ... -

Ayra

Hozzászólás#44 » 2018.06.17. 14:32

- Nem feltétlen. - Jegyzi meg egyhangúan, s hátranyúl, hogy a markolattal felé bekészített kardot előhúzza.
Különösnek találja, hogy nem tudja megállapítani a hang forrásának mibenlétét, s ez egyben nyugtalanító is. Mégsem kapkod, ahogy a másik halom alól előhúzza a pajzsot is.
- Előttünk van. Elég távol. Nah mi legyen, letáborozunk, vagy tovább megyünk?
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Ihanow

Hozzászólás#45 » 2018.06.17. 16:20

*Ö nem is igazán hallja a hangokat, mert Törpe érzékeit egy más jelenség köti le, mégpedig a szekérből áramló titokzatos fény. Hátra is nyúl, és addig keresgél amíg elő nem bányássza a kék lámpást.*
-Ez a Konrád.- *Csóválja meg a fejét.*- Nem szólt hogy ezt is bepakolta.- *Oda is mutatja Ayrának a lámpást, és a hozzá tartozó rudat is.*
-Azért furcsa. Nem tűnik sima lámpásnak. Egy égő lámpást nem szokás kelmék alá eldugni.-* A lámpást felakasztja a rúdra, amit a szekéren talált lukba akaszt.*
-Jól mutat.- *Bólogat elégedett arccal, majd társához fordul.*
-Szerintem táborozzunk le itt az út szélén. Jól fog jönni egy kis pihenés. Majd korán elindulunk. A hangok gazdái, meg ha akarnak valamit, jöjjenek ide.-* A szekeret az út szélére kormányozza tehát, majd leugrik hogy a lovat is eloldja, hiszen neki is pihennie kell. Meg is vizsgálja hogy az állat nem e nyugtalan, hiszen a lovak előbb megérezhetik a veszélyt, és a ragadozókat. Még egy kis kenyér és víz után, hosszabb kötőféken a szekér mellé állítja. A szekérre visszamászva elrendezgeti a kelméket, hogy megfelelő fekhelyet készítsen, majd nekilát az aktív pihenésnek. Mindezt persze csak akkor teszi, ha nem jön közbe valami.*
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#46 » 2018.06.20. 21:06

– A déli út –

Míg Ayra szemére nem jön álom, addig Ihanow kényelmesen elnyújtózik a szekér adta kényelmes kelméken. Ez ám az ágy! Nem csak, hogy puha, de kellemesen meleg is, sőt, a kelmék enyhén árasztják magukból azoknak a golyóknak az illatát, amit Ihanow nem volt rest nem meg kóstolni.

A félelf figyelmét a lámpa változó fénye ragadja meg, meg-meg rian a kékség, pislákol egyet, teljesen elhalványul, majd újfent felragyog. Ritmikusan tükrözi a távoli rikkantásokat, amikor azok hangosabbak, a fény visszahúzódik ám amikor halkabb, csupán megrebben a szép esti fény. Egyébiránt különös egyveleget alkot a repkedő krajcáros bogarak zöldes fényével, a közelben mindent hol zöldre vagy kékre, míg a távolban inkább sárgásra festve.

Így telik el az este nagy része. Vannak időszakok, amikor teljesen megszünteti magát a fület nem simogató hang, és van, amikor olyan hirtelen tér vissza, hogy a krajcárosok ijedtükben felzümmentenek és csak úgy repkednek fel s mindinkább szanaszét. Eléggé lehűlt a levegő s a sötét most szorítja leginkább az utazókat, tehát a hajnal már nem lehet messze. Álarcos, köpönyeges figura sejlik fel a lámpás fényében, – éppen a szekér előtt – aminek csóvái immár narancsos csíkot húznak az éj sötét palástjába…

//Dobást kérek Ayrától ügyességre, azon belül is kezdeményezésre. A célszám: 4. Dobhat Ihanow is, de mivel ő az alvás mellett döntött, nála a célszám 8. A dobás célja, hogy időben reagál-e a karakter a történésekre, megdobás esetén pl. valamit még időben cselekedhet és helyzetbe hozhatja magát.//
//Elnézést a késői reagért, vizsgaidőszak átka//

Ayra

Hozzászólás#47 » 2018.06.22. 17:33

//10, 3, 8, 8, 3, 5 //

Ha a törp alszik, hát csak aludjon, bár Ayranak feltett szándéka, hogy a hajnal előtti órákban felkelti, ugyanis azt már mégse gondolja senki, hogy pihenésre neki sincs szüksége. Így hát még az előtt rázza fel a társát, mielőtt a nap első sugarai áttörnének a hegyvonulatok völgyeinek erdői között.
- Akár ki is belezhetne akármi, te kisded. - Vigyorintja el magát a mélyalvón. - Én jövök, úgyhogy talpra, őrségbe!
Persze, ő sosem volt egy mélyen szunnyadó, valószínű elf hagyaték, vagy a vadonban nevelkedés az oka. Azonban mikor épp feláll, a sötétben idegen alak sziluettje bontakozik ki. Épp csak átfut az agyán, hogy még szerencse, hogy nem tette el a fegyvert és a pajzsot, máris a szekér mellett egy vaskos fa törzsének fedezékében leli magát, a markolatra szoruló ujjakkal.
- Nem szeretem a hívatlan vendéget! - Nem tudja, hogy a törp észrevette-e már az alakot, hát fejjel int felé. - Fedd fel magad és szándékod, vagy kotródj a vérbe az utunkból!

Ihanow

Hozzászólás#48 » 2018.06.22. 20:48

//5, 4, 6//

*Kényelmesen elhever a szekér belsejében, a puha kelméken, és mélyre süllyed az álmok tengerében. Álmában egy ő is, az ősi Törpe hősök közül, kiknek tetteit krónikák őrzik Szurdokvár könyvtáraiban. Eme harcosok között lépdel, aranytól és ezüsttől csillogó vértjében, merészen szembeszegülve a gomolygó köd mélyéről eltörő rémségekkel, akik a világot fenyegetik. Ragyogóan fénylő kardjával sújt le a démonokra, leszelve csápjaikat, vagy épp agyarakkal és tüskékkel jócskán beborított fejüket. Nincs oly szörnyeteg amelyik megmenekülne a Törpe hősök elől, így a köd lassan visszahúzódik, és az álombéli égen felragyog a nap, melynek fénye dicsőséges glóriával övezi az álom Ihanow fennkölt alakját. És eme emelkedett pillanatban, egyszerre csak rázogatni kezdi valaki, és az álombéli táj szertefoszlik, kérlelhetetlenül átadva helyét a valóságnak.*
-Ki? Mi? Hol?...-*Kapja fel a fejét Ayra ébresztésére, de úgy hogy közben egy kelme tapad az arca elé, amitől egy darabig nem lát semmit. A hirtelen ébredéstől, reflexszerűen a legfontosabb tárgya felé kap. Ami a sörös kulacsa.*
- A sör megvan.-* Kiáltja miközben lerántja az arcáról a kelmét, és Ayra intése nyomán az álarcos felé néz. Még csak félig ébredt fel, így vaktában kap a kardja felé.*
-Igen, igen.-*Helyesel társa szavaira amiket az ismeretlennek címzett.*

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#49 » 2018.06.22. 22:30

– A déli út –

Mint akit csak kérni kell, úgy lép előre a sötétben. Megrezzen a lámpa, narancsos fénye kitárul, hogy több látassék a kalapos maszkos figurából.

Ohóóóóóóóóó! Monsieur d’Excentrique! A híres és szeretett komédiás közel s távol! Rikkantja vidáman játékos hangján, mélyen hajol meg feléjük, bal kezének kinyújtott ujjaival támasztva meg díszes maszkját, jobb kezével pedig vérvörös palástját markolászva. Felegyenesedvén így szól: – Látomást láttam a kártyámban és kérdem, utazók! Csatlakozhatok tán hozzátok? „Véletlenül” tudom, merre vezet utatok és azt is, hogy én is arra megyek, hehehe. A levendula völgybe bele! Közelebb lép feléjük, hogy megmutassa az ar… nos maszkját és ezzel együtt, hogy semmi rejtegetni valója sincs. Széles kalapja rásimul fejére, vérvörös tollai eleinte narancsos színt vesznek fel. Lenyugszik a lámpa, a narancsos derengésből fokozatosan lesz sárgás, majd lilás s végül a megismert, kékes fény.
A maszkos vörös szemei átvillannak a másik kettő fény festette arcán. – Nohh persze, tudok fizetni! Amint a völgybe érünk, Csút Magdolf leszámolja a rezeket a markokba. Hajol meg előttük ismét, bal lábát maga elé nyújtja, megvillantva világos piros harisnyáját és felvillantva puhatalpú, vörös, fekete csíkokkal tarkított, csúcsos cipellőjét. – És persze ott a társaságom az útra! Ideértve szám, kezem, szemem, fülem, de a kalapom… nem… az semmiképp sem. Rázza meg fejét az utolsó lehetőségre.

Kép

Ayra

Hozzászólás#50 » 2018.06.23. 14:44

Nem tetszik neki az alak. Inkább gondolja útonállónak, mint utazónak, netán kalandornak. Kelletlen pillant körbe a fák között, de más neszt nem hall. Vagy egyedül van, vagy átkozott jól rejtőznek a társai...
- Nem bánom. Csak ne fecsegj annyit... Ihanow, rajtad áll. De közel vagyunk a határhoz. Körbenézek egy kicsit. Ha indulni akarsz, tedd, meg foglak találni!
Egyetlen bolond maszkossal talán a törpe is elbír, ha mégis lator lenne. Vagy ha nem, hát nem kár érte. Ayra befordul a fák közé, és eltűnik.

//Elmentem nyaralni, hagyjatok ki nyugodtan! wavingyellow.gif] //

Vissza: “Kalandok és hirdetések”