Bíborvölgy

Lejátszható kalandok, hirdetések.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Ayra

Re: Bíborvölgy

Hozzászólás#31 » 2018.06.04. 18:24

~Asszonyság?~
Hirtelen nem tudja, sírjon-e, vagy nevessen. Inkább egyiket sem teszi. Felsandít a szekérre, de nagyon nem lepi meg, amit lát. Jó ideje kiszúrta, már, mikor még szinte folt volt a láthatáron.
Lassít a lépein, majd mikor Ihanow odaér, könnyedén felkapaszkodik rá, lassítania sem kell igazán. Leteszi a kelmék közé a lándzsát, az most ugyancsak kényelmetlen lenne a kezében.
- Na mit szedtél ki a kereskedőből? És minek nekünk ez a kelmés szekér? Remélem nem az a feladat, hogy adjuk el az áruját... Nem vagyok épp kereskedőnek való. Már.. legalábbis ritkán értékelik a "megveszed vagy betöröm az orrod" hozzáállást.
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Ihanow

Hozzászólás#32 » 2018.06.04. 20:22

- Na megvagy végre. Aszt hittem már meggondoltad magad.- *Néz Ayrára, miközben amaz felszökken a szekérre, meglehetősen dinamikusan mozogva. Nem is kell lassítani a szekérrel, bár olyan sebesen sem haladt eddig.*
-Hogy minek? Ez egy jármű. Nem kell gyalogolnunk.- *Mondja mosolyogva, majd meghúzza az egyik kulacsát. De most azt amelyikben víz van és nem sör. Azt nem teszi hozzá szavaihoz, hogy a másnapossága miatt nincs sok kedve gyalogolni.*
-Ugyanakkor ez az álcánk is. Ugyanis megtudtam hogy a Levendulák völgyében nem szeretik a fegyvereseket. Jobb ha utazó árusoknak vagy szállítóknak tűnünk. A kelmék alá elrejthetjük a fegyvereinket is akár. A feladatunk pedig az, hogy segítsünk Konrád barátjának, akinek valakik rontják az üzletét. Ez az illető egy fogadót vagy bordélyházat üzemeltet, és úgy sejtem övé a legnagyobb épület az egész völgyben. Ez az én bolond Konrád barátom azonban annyira leitta magát, hogy elfelejtette megmondani a megbízónk nevét.- *Ennél a résznél, konokul nem néz Ayrára, mert nem akarja látni az arckifejezését. És azt sem teszi hozzá szavaihoz, hogy ő meg annyira leitta magát, hogy elfelejtette megkérdezni a megbízó nevét.*
-De semmi baj. A település kicsi, csak pár épület van, és ez lesz a a legnagyobb. És így legalább tudatlannak fogunk látszani ha esetleg kérdezősködnének a helyiek, és így nem tűnünk fel azoknak akik a megbízónk ellenségeinek dolgoznak.- * Ismét csak elmosolyodik, hiszen ez nem semmi furmányos ötletroham volt a részéről, mellyel máris előnnyé tette a saját figyelmetlenségét.*
-Ugyanakkor jobb ha óvatosak leszünk. Van itt egy pár ellentmondás. Konrád az elején még maga mondta hogy velünk jön a völgybe, de később már nagyon nem akaródzott neki. A sok alkohol mindenkit őszintévé tesz. Talán tart valamitől.- *Egy pillanatra sejtelmesen elhallgat, majd megvonja a vállait.*
-Vagy csak ennyire megbízik bennünk. Hogy nem kell nekünk felügyelet.-
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Ayra

Hozzászólás#33 » 2018.06.05. 20:30

- Abban a tetves völgyben egy dolgot szeretnek. A csendet és a sört. És hidd el, a karagájok tesznek rá nagy ívben... egy pillanat alatt letarolnák az egész völgyet. Ha.... a katonák nem tartanák a határokat.
Leoldja a kulacsát, hogy igyon egy kicsit, s minthogy immár a ligetben zötyögnek, int a törpnek az előttük lévő elágazásnál.
- Térj le ott balra! Nem egyenesen megyünk, az az út felvisz a hegyi oroszlánok szirtjére, oda meg biztos nem akarunk menni. Szóval... -Helyezkedik el kényelmesen eztán. Már amennyire azt vértben lehet. Minden esetre a pajzsa is lekerül a hátáról a kelmék tetejére. - Itt nőttem fel. Itt őriztem a határt eddig is. Úgyhogy ha bele mernek kötni, hogy fegyverem van, addig ütöm őket, míg rá nem eszmélnek, hogy nekik csak azért van békés völgyük, mert nekem, a törzsemnek, és a katonáknak fegyvere van. Ha meg nem akarják, hogy ott szálljak meg, majd hagyom máshol a pénzem.
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Ihanow

Hozzászólás#34 » 2018.06.06. 21:07

-A sört én is szeretem. A csöndet csak akkor ha alszom.- *Mondja nevetve Ihanow, miközben a tanácsnak megfelelően bal felé irányítja a szekeret. Örül hogy Ayrát nem zavarja az információhiány, és hogy olyan lazán veszi a dolgokat.*
-Hallatom a Karagájokról. Azok a lovasharcos emberek. Micsoda bolondság. Lóhátról harcolni?-*Megcsóválja a fejét, hisz a Törpénél nem szokás magas állatok hátán vágtázva harcolni.*
-Tehát határőr voltál? Ez már igen! Teljesen szimpatikus a hozzászállásolod. Én sem szeretem macerálnak a fegyvereim miatt. De ebben a helyzetben, kezdetben legalább is, hasznos lehet ha nem keltünk túlzott feltűnést. Ne felejtsd el, hogy a megbízásért is fizetség jár. Nem kellene rögtön az elején elbuknunk.-*Reméli társa megérti álláspontját, és nem rögtön veri meg a Levendulák völgyének hatósági személyeit, hanem vár vele pár napot.*
-Ha errefelé éltél, talán jártál már ebben a völgyben? Vagy ismered hírből?-
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Ayra

Hozzászólás#35 » 2018.06.07. 18:11

Ayra szót sem felel, csak morog valamit az orra alatt, hogy ő biztos nem kap ezért semmit, de aztán nem firtatja tovább a dolgot. Majd a völgy határában nekivetkőzik, s elrejti maga is a holmit.
- Nem jártam bent, de tudom, hol van, és tudom, miféle semmirekellők élnek ott. Itt kezdődik a Sziklaomlasztó ösvénye, és húzódik végig nyugat felé. A határvonal az ösvény vége. Az őrség az ösvény közepénél táboroz. Ha harcolni kell, nyugatra tart. Ha ellátmány kell, keletre. Amúgy nem csak a határt védtem itt. Ez itt Lord Airleas földje. Az ő megbízásából vagyok itt. Vagyis... az ifjú lord karattyolt valamit félrészegen tegnap reggel...

Ihanow

Hozzászólás#36 » 2018.06.08. 15:47

*Ihanow igencsak szerencsésnek értheti magát, hogy olyan személlyel hozta össze a sors, aki ilyen jól ismeri a környéket. Így biztosabban célba érnek, és a küldetést is biztosabban teljesíthetik.*
-Vigyázz te gebe, az egy gödör.- *Kiált a lónak, miközben oldalra húzza a gyeplőt, hogy kikerüljék az említett útakadályt, majd ismét Ayrára sandít.*
-Tehát nem egyszerű kalandor vagy? Lord Airleas a főnök errefelé? Értem. Talán a kapcsolatod vele, segítségünkre lehet. Amint megtudjuk mi is a helyzet.-* Továbbiakban az útra koncentrál, magában dudorászva, hacsak Ayra nem tesz fel neki kérdéseket. Akár félnap, akár egy nap, de egyszer csak odaérnek.*

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#37 » 2018.06.08. 23:57

– A déli út –

A városból kiérve máris csend és nyugalom veszi körbe őket. Vető parasztok hajlonganak, lovakon, szamáron jönnek szembe utazók vagy haladnak el mellettük. Nem göröngyös út ez, hanem kővel kirakott, pattog is rajta a ló patája s ha a szekér nem volna olyan amilyen, lehet még ugrálna is rajta. Erényükre válik hát a kocsijuk zömöksége, alacsonysága, széles mivolta és lassúsága.

Az évszaknak megfelelően, amikor süt a nap igencsak égeti arcukat, viszont mikor elbújik, máris hiányzik annak simogató melege. Váltogatják egymást bizony a felhős és felhőtlen időszakok! Az út is cserélődik, kocka kövesből apró kavicsos, majd földút következik, amit dús gyep vált fel. Körülöttük is változik a táj, először csak egy-egy magányos fa magasodik az ég felé, és mire feleszmélnek a csevegésből, máris egy fennsíkon találják magukat, egy nyugodt, napsütötte erdő közepén.

Csiripelő madarak, jó illatú akác és a továbbiakban kevés bukkanóval tarkított út teszi kellemesebbé utazásukat, arról már nem is beszélve, hogy az eső nem az ő hátuk veri, hanem azon parasztokét, akiket Koronaőr városának határában láttak kapálni.

Ami viszont egyszerre kellemes és kellemetlen, azt úgy hívják, hogy zarovari Liliomselyemfa. Leveleinek színe hasonlatos a lilioméhoz, annál sötétebb s levelei olyan finomak, mint a dörzspapír. Nagy troll lehetett az a vén unatkozó tudós, aki pont ezt a nevet adta annak a fának, ami soha nem volt megtalálható Zarovár városainak környékén. Az illata viszony elsőrendű, a tejbe áztatott manduláéra emlékeztetnek. Ha a leveleinek nem lenne a tulajdonsága az, ami, a gazdagok ezt használnák fű helyett dolguk végeztével.

Na de… merre menjenek? Teszi fel a kérdést a fa, balra ugyanolyan szélesen elterpesztve ágait, mint jobbra. Ő kezdi az útelágazást bár ő ezzel mit sem törődik, csupán jó illatával parfümözze tele a levegőt s készteti prüszkölésre a négylábú jószágot. Na de... merre? Teszi fel a kérdést a ló is, aki lehet, hogy gebe, de nem buta. (Vagy makacs?) Megáll minden „hó” nélkül a fa előtt, nagyot fúj maga elé, farkával elhessegeti a farán megpihenni kívánkozó legyeket s finomat dobbant a lábával, feltéve a kérdőjelet a kérdés végére.

//Ayra mentál dobást kérek, a célszám: 3//

Kép
- Színház az egész világ... -

Ayra

Hozzászólás#38 » 2018.06.09. 19:41

//Mentál: 2, 3 XD//

- Az nem biztos. Néha egy úr neve nagyon keveset ér, ha épp nincs jelen... egy fél regimenttel.
Megvannak erről a maga rossz emlékei, s ő maga is gyilkolt már le valakit csak azért, mert egy távoli nagyúrra hivatkozva akarta keresztül vinni akaratát az övével szemben. A név olykor csak szó, és elszáll a széllel.
Gondolataiba merülve figyeli az elhaladó fákat, majd mikor a szekér megáll az elágazásnál, leszáll a bakról és nekiáll levenni a vértdarabokat. Eltart egy kis ideig, ez kétségtelen, hisz nem egyszerű ruhadarabok ezek: vállapok, sodrony, karvédők, lábvédők, sisak... vastag kabát hozzá.
Mikor végez, s mindezt elrejti a kelmék halmába, vagy az alá, visszaül a bakra a másik mellé. Fehér haja, hegyes füle és lila írisze árulkodó lesz, hogy bizony mely törzs tagja, de majd kiderül, mit vált ki a helyiekből.
- Arra megyünk. - Mutat egyenesen előre. Kellett ennyi idő, hogy felidézze ezt is. - Jó ha tudod, hogy a törzsem ugyan határőr feladatot lát el, de nem biztos, hogy ettől még meleg szívvel fognak fogadni. Megvannak a magunk szokásai... HA belém kötnek, állj félre, és mondd, hogy csak felbéreltél. A gyilkolást inkább hagyd rám.

Ihanow

Hozzászólás#39 » 2018.06.11. 13:00

*Ihanow éppen egy dalocskát dúdol, aminek az első sorát tudja, mikor a Liliomselyemfához érnek, ahol a lovuk magától megtorpan. Amúgy persze fogalma sincsen milyen fa is áll elöltük, és hogy melyik úton is kéne folytassák szekerezésüket.*
-Na és most?- * Néz kérdően Ayrára, aki épp elkezdi levetni a páncéljait, miután leugrott a bakról. Amíg a válaszra vár, ö is leszáll, és kinyújtóztatja végtagjait. Odaballag a lóhoz, és egy kevés kenyeret és egy kis vizet ad neki, mintegy jutalmul, amiért eddig elhozta őket, majd körbetekint a festői erdei tájon.*
-Szép ez a környék.- *Jegyzi meg szemlélődése közepette.* - Csak túl sok a fa. Több szikla kéne, néhány barlanggal meg üregekkel. Néhány magasra törő kőoszlop sem ártana, és pár szépen megmunkált aknanyílás, mely a föld mélységeibe vezet.-* Egy pillanatra, honvágyszerű érzés fogja el. Lelki szemei előtt megjelennek Szurdokvár csarnokai, ahol nincsen ennyi lila, és zöld szín. És ennyi növény. Merengéséből Ayra szavai zökkentik ki, aki végre megadja a helyes irányt*
-Akkor indulás. Előre te ló.- *Kiáltja Ihanow miután visszamászott a bakra, és a kengyelt megrántva, mozgásra bírja alultáplált paripájukat.*
-Rendben, gyilkolássz csak ha kell. De ha nem bírnád egyedül, nyugodtan jelezz, és segítek. - *Ezt már Ayrának mondja, bár nem érti, hogy miért is akarna a határvédő törzs rájuk támadni.*

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#40 » 2018.06.12. 15:53

– A déli út –

Van hely bőven a szőttes alatt, és még ha valaki jól rá is vágna a szép árura, akkor sem árulná el csörömpölés, hogy mit rejtettek alá. Több réteg ez, vékonyabb és vastagabb darabokból, kicsikből, közepesekből és egészen hosszúakból, összesen vagy 10 darab.

Hálás hátasjószág ez, finomat prüszkölve fejezi ki gyomra háláját a kenyér s víz iránt és felnyihog mintegy tiltakozásul, hogy simogatás nem is jár? S a másik, akit szintén ő húz, tőle még egy „hejj” se? Megrázza sörényét, meglódul a kívánt irányba, minthogy Ayrának sikerül előhívni az emlékeiből a helyes utat. Egyenesen mennek tovább, tehát a fától jobbra haladnak el. Lassan lódul meg a széles szekér. Az utazók a fejükre vigyázzanak, hiszen a levelek érintése nem finom, rögtön felkarcolja a bőrt!

Először a nap elrejtőzik a lombkoronák mögé, pontosan előttük, s hálásak lehetnek, így legalább nem süti ki a szemüket. Aztán maga a fény ijed meg a sötétségtől, és úgy dönt, követi a napot a horizont alá, magára hagyva a két utazót és lovát az erdőben. Megállnak-e estére horpantani egyet vagy netán kihasználják az itten honos krajcáros szentjános bogarak erősebb fényét, amik sejtetik az utat?
Egyéb iránt az erdő csendes, túl csendes. Se egy kuvikkolás, se egy susnyás rebbenés, de még… várjunk csak? Hallottak valamit? Kurjantás volt az s nevetés? Vagy sikoly? Nehéz kivenni ebből a távolságból, de mintha valami fény felsejlene a távolban, a gyéren elhúzódó fák között…

//Mentáldobást kérek észlelésre mindkét karaktertől, a célszám most 5//
- Színház az egész világ... -

Vissza: “Kalandok és hirdetések”