Bíborvölgy

Lejátszható kalandok, hirdetések.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Ihanow

Re: Bíborvölgy

Hozzászólás#11 » 2018.05.20. 12:56

*Arya kiáltása utat tört hát a szőnyegek rengetegén, és előcsalták Konrád mestert, akin meglátszik hogy túl régóta él emberek között, távol saját népétől. De a kereskedő érzékét nem veszítette el, ez is meglátszik. Tisztes üzletet hozott itt össze.*
-Az Ősök kísérjék lépted nyomát Konrád mester. Acélpöröly Ihanow a nevem, a Szurdokvári Tan Gark nemzetségből. Egy felhívásban olvastam hogy segítségre van szükséged, így hát sietve jöttem, hogy kisegítsem egy fajtársamat. - *Így üdvözli a mester és adja elő jövetel okát, majd kissé halkabban még hozzáteszi.*
-És persze a pénz sem jönne rosszul. Mond hát miben segíthetek neked.-
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Ayra

Hozzászólás#12 » 2018.05.20. 14:15

Ayra nem annyira úri némber, mint amennyire az hegyes füléből sejthető lenne, s nem is szeret sokat beszélni... vagy ha mégis teszi, azt se köszönik meg neki általában.
Ilyenformán a kereskedőt sem szép szavakkal akarja megállítani, sokkal inkább ragadja meg a finom göncöt rajta, mikor már fordul, hogy mutassa a királyi kelmét, és egyszerűen visszarántja. Épp csak annyira hogy ne menjen, s leüljön a tomporára, de bántani nem akarja.
- Állj csak meg, bolond! Ahogy a törp mondja itt mellettem. Ayra Walley, lord Airleas szolgálatában. A lord kész segítséget nyújtani neked kardom által. Ha nem kell, alá szolgája, itt se voltam!
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#13 » 2018.05.20. 15:32

– Koronaőr városa – | – Kelmés Konrád Szőnyeg Szalonja –

Pillanatra ereiben is meghűl a vér amint Ayra megragadja s a húzásra izgalma szapora szívverést és homlokverejtékezést szül. Egyensúlyát megőrzi s összehúzza magát elsőre, várva, mikor szúrják le hátulról s hosszú másodpercekig csak úgy görnyed, háttal nekik, várva az acél rideg marását.
Lassan fordul meg, hunyorogva, arcára tükröződik az izgalommal vegyített félelem.
- Nyóóóóh… Örül meg hangosan. – Nyóh, nyem törpverők, haramijják? Óóhhh. Fúj maga elé hosszan s homlokát hosszú kelméjének ujjába törli meg.
- A nyagy izgalomra le kell cihekejjek… mutat az egyik jobban párnázott, cifrább sámlira s odacammog. Nagyot nyög alatta a kis alkalmatosság, inkább tervezték azt könnyedebb, úribb asszonynépnek zenéléshez, vagy gyermekeknek boszorkánykiáltós játékhoz. Hosszú kék testszőnyege alól apró butykos kerül elő, cuppan a dugó, recseg a bőr s hangosan nyel a torok gazdája.
- Áhh… bhüff… Törli meg újfent arcát, de most száját mindinkább. – A munkka. A munkkáért elöjjárróban mutat fel ujjával hármat, majd gyorsan behúzza középső ujját két ezüst toborrzásshi díjj jjárr akárr a völgyben marradozznak vagy sem. Cuppan vissza a dugó s rejti el a butykost bő ruhája alá.
Nyoha… a munkka nem itten vagyonn, hanem a Jevenduják vöjgyében, féj napi szekérrrre innen. Kedves barrátom tönkkrre akkarrja tenni valaki s őt kell megkeresni és jobb belátásra biratni. Biz’. Kerül elő kis szelence most kelméje alól. Éleset kattanva pattan fel teteje, s először a vendégeknek nyújtja. Lila, kis golyócskák állnak benne.
- Szekérren mehetünk is, hollnap hajnalban, hisz’ lassan esteledik éjs nehogy még bajjuk essék az úton s aztán mit mondok a barátomnak, miért összevagdalt segítőket viszek én neki elibe… Szalad meg kicsit végére a nyelve.

Kép
- Színház az egész világ... -

Ihanow

Hozzászólás#14 » 2018.05.20. 16:14

*Mikor Ayra megrántja Konrád mester, Ihanow már nyúlna a kardja után, de aztán látja hogy a nő nem kirabolni szándékszik a tulajt, hanem pusztán csak modortalan.*
-Több tiszteletet Asszony. Ez nem csak a boltja, de az otthona is. Tiszteld mások munkáját, és otthonát, és még inkább személyüket.- *Szól rá erélyesen, amolyan szigorú apa stílusban. Kezdi már látni, hogy Ayra viselkedése a rossz nevelésnek, vagy éppen a nevelés teljes hiányának tudható be. Közben azért az is kiderül hogy ugyanazért vannak itt mindketten.*
-Jevendula?- *Néz egy pillanatra értetlenül mesterre, mikor az megemlíti megbízásuk helyszínét, majd egyesszerre leesik neki a tantusz.*
-Ja hogy Levendulák, mint azok a virágok. Akkor hát irány a levendulák völgye. Vállalom az utat mester.-
*A lila szín golyócskákra aztán ismét csak pislog, mikor Konrád nekik kínálja őket.*
-Mik ezek?-*Kérdi miközben nyúl hogy elvegyen egyet.*
// Kívánok neked éles kardot a harchoz, jó szerszámot a munkához, és sok hordó sört a mulatsághoz.//

Ayra

Hozzászólás#15 » 2018.05.20. 16:41

Ayra néz... néééz... a tekintetéből kisüt valami kellemetlen gyűlölet. Valami lenézés. Mintha valami pondrót nézne, amint tekereg a selymeiben.
Ahogy Ihanow hozzá szól, ránéz... alaposan megnézi magának. Majd vissza a megbízóra. Vagy annak barátjára.
~Ez itt mellettem törp. Ez meg itt előttem valami ferde elhajlású törp.~
Valamit morog az orra alatt, hogy majd tiszteli azt, aki nem egy tekergő selyemhernyó, de azért nem túl hangosan. Mégiscsak mit szólna Eric úrfi, ha elszúrná? Nos... belegondolva... Alighanem semmit.
- Te érted mit mond, törp? Mert én a felét se. - Címezi a kérdést ismét Ihanownak. - Remélem a barátja megtanult normálisan beszélni, vagy bajban leszünk. Hova kell menni? Mármint... hol ez a völgy?
Ügyet se vet a lila csecsére, karbafont kézzel méregeti még a munkaadóját...
"Valójában elgondolkodtam a lehetőségeiden. Aztán úgy döntöttem, egyszerűen csak nem érdekel."

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#16 » 2018.05.21. 13:57

Konrad „köszönömöt” bólint Ihanow nevelésére s még szája sarkában is felvillan egy bátortalan mosoly.
Jevendula! Ismétli meg, s ahogy Ihanownak leesik a tantusz, fajtársával együtt örül. Most kis bőrerszény kerül elő a köntös alól, rögtön kettő s az egyiket, bár kissé ügyetlenül, de Ihanow felé dobja.

Ha Ihanow vesz az időbe közben a szomszéd sámlira lehelyezett golyócskákból, akkor ruganyos anyagot tapint, illatra levendulát és szappanszagot áraszt s ha megkóstolja, ugyanazt mondhatja el. Annyi különbséggel, hogy először kellemesen levendulás, de az utóíz undorítóan szájhúzós, nyúlós, szappanos. Rágni hiába rágja, nem jön szét, a szájában tartva pedig kell neki egy fertály’ óra is, hacsak ki nem köpi. Válaszolni ellenben nem válaszol, mondja meg a fajtársa, hogy mi az!

Jösszé-é a völgybe? Pislant kérdően Ayrára s a válaszán múlik, hogy ő is kap-e felé ügyetlenül hajított erszényt.
A völgy a várrossttól délrre van féj napi szekérrúttra. Ha nem kell a pényz, és szőnyeget sem szerrzel be, akkorr zárromm a bazzárrtt. Áll fel ültéből komótsan, s egyúttal kezével és vaskos virsliujjaival invitálja a faliszőnyeg mögé fajttársát.

Ihanow

Hozzászólás#17 » 2018.05.21. 14:42

*Szagolgatja, tapogatja, ízlelgeti a lila golyóbist, és lassan arra a következtetésre jut hogy nem ennivaló.*
-Ez valami szappanos illatosított tisztító golyó.- *Vonja le a végkövetkeztetést, miközben gyorsan elkapja a felé dobott erszényt, mielőtt az a földet érné. Talán a golyókkal arra utal Konrád mester, hogy kissé koszosak, az ö tiszta szőnyegboltjához képest. De az utazóknak nincs mindig lehetőségük megfelelően tisztálkodni. Eltesz még néhány golyóbist, hátha később még jól jönnek. Ha másra nem is lesznek jók, a ragadozókat talán elriasztja a szag amit árasztanak. Ayra kérdésére halkan választól.*
-Csak egy kissé töri a nyelvet. Tájszólással beszél. A Törpe nyelv teljesen más, nem könnyű elsajátítani az emberi nyelvek kiejtését. Nekem is sok évembe telt. Na és hallód? Itt van délen a völgy. Nincs messze. Tarts velünk. Hidd el a Törpéktől sokat lehet tanulni.- *Még valami barátságosnak szánt mosolyfélét is megereszt Ayra felé, majd követi Konrád mestert, miközben lecstolja övéről az egyik kulacsát.*
-Megkóstolod a sörömet Konrád mester? Én magam főztem, saját recept alapján.

Ayra

Hozzászólás#18 » 2018.05.21. 20:54

~Hogy maradtál ebben a kígyófészekben eddig életben, lángész?~
Ayra azonban csak nyájasan elmosolyodik, és mesterkélten meghajol.
- A kardom a tiéd... ez egyszer.
Így hát elkapja az erszényt, és felakasztja az övére anélkül, hogy különösebben foglalkozna vele, mi van benne.
Ihanow győzködésére se sokat szól immár, minthogy már korábban is közölte, hogy minek is van itt. Hát nem kelmét venni.
- Akkor te értesz szót vele, mert én nem fogok. Szedd ki belőle, hogy kit keressünk, és győzd meg, hogy nem kell egy pergőnyelvű kolonc a nyakunkba! Ha az út veszélyes, ketten megoldjuk, de ő - mutat a selyembugrisra - csak lassítani fog. És jó eséllyel meghal.

Komédiás
Adminisztrátor

Hozzászólás#19 » 2018.05.22. 20:27

- Igeny! Bólogat szakállas fejével Ihanownak, s nem marad abba ez a bólogatás kitart a törpök tájszólásáról tartott monológja alatt is. A sört elveszi, beleszagol, összefut a szájában a nyál az illatra, így belekortyol. S miközben iszik, meg kell jegyezni, hogy Konrad bár úgy beszél ahogy, de hallása kiváló s összeráncolja homlokát Ayra faragatlanságára, még sem szólt egy szót sem, sőt ezen kívül nem mutatja ki rosszallását egyáltalán. Hogy is tudná, sörrel teli szájjal? A végén jól nevelten, hangosat böffent, tetszése jeléül.
- Ha marannyak esttérre, megvendégellek minnyenkit sörrel, sajáttal ésss köményes kolbásszaj, mostárrall, vasstagg rozsmolkárnávval. Ha nyem, van szekerrem, vinyék csak, únyse szokásom a vándorkofáskodáss… Hallgat el, mert megfogan az agyában a gondolat, amit az előbb Ayra bontott ki s be nem vallaná, de van igazság benne. Így csak ül s várja hogy dönt a társaság.

//Free amíg nincs döntés//

Ihanow

Hozzászólás#20 » 2018.05.23. 13:10

-Ügye milyen jó sör?- *Kérdi a Konrád mestertől, miközben visszaveszi a kulacsot.*
-Persze kupába töltve jobb lenne. Látni lehetne a fehér gyöngyöző habréteget, és miután leülepszik elgyönyörködtetnénk eme nedű aranyszínű ragyogásában.- *Szavai közben arca átszellemültté, tekintete merengővé válik. Emlékeiben felidézi Szurdokvár cefréző műhelyeinek képét ahol ifjú korában a sörfőzést tanulta. Majd visszatér a jelenbe, hiszen az élet nem csak sörözésből áll. Enni is kell.*
-Sajt és kolbász! Nagyszerű! Szerintem maradunk éjszakára. Odakint úgy is esteledik, és amúgy esőre is áll az idő.- *Ayrára tekint, hátha nem ért egyet, majd ismét a mesterhez fordul.*
-Ha nem akar velünk jönni, elhajtom én a szekeret, csak mutassa meg melyik úton menjünk. És meséljen még erről a barátjáról, akinek segítség kell. Ő is kereskedő? Talán ö is érintett a szőnyegüzletben?

Vissza: “Kalandok és hirdetések”