Kocsiszín? Még szép, hogy van! Tágasnak nem tágas, hiszen csak három hely jut, ugyanakkor kövezett terepen pihenhet meg a szekér. Vastag, mélybarna gerendás szeparátorok választják el a különböző kocsitulajdonokat, rajta egyszerű faragott betűkkel „Lila Lilla Szálló” áll. A lónak van fedett hely a szálló mögött, előtte ugyancsak tábla hirdeti rámázold négylábúval, hogy ez itt a hátasok birodalma. Nem mintha nem lenne nekik mindegy, de itt még az istálló előtt is van virág, sőt, mitőbb, kisebb sziklakert az. Az idelátogatóknak ezek szerint nagyobb igényeik vannak, mint a lovaknak, és a szállóból kitekintve valami kellemesre kell, hogy kalandozzon a figyelmük, hogy visszatérjenek.
Bent táblára mázolt rajz jelöli, hogy itt bizony illik a kalapot levenni. Széles szalon ez, bal végében lépcső visz fel az emeletre. Mélysége nagy, egészen bentig nagy szalon várja az erre megfordulókat. A lépcső alatt ajtó áll nyitva, vele szemben pedig, a szalon túlsó oldalán tisztára sepert, nagy kandalló ásít lustán. Ihanowtól pedig jobbra, rögtön ahogy belép, tehát a kandóllótól feljebb egy egyszínű fapult vágja ketté részben a szalon ezen fentebbi részét. Rá van faragva a szálló neve, amelyet két egymásba fonódó virágzó levendula szár ölel körbe. Mögötte tömzsi, kopasz és nyomott fejű ember támasztja a fát tetőtől talpig lilába öltözve, nyaka körül hosszú aranyszínű lepellel feldobva bőszárú ruháját, ami körbe öleli vaskos habtestét.
- Én vagyok az. És nem ismerek semmilyen Kelmés Konrádot. Ám ismerem a szobáim. Int felé s csettint ujjával és nyelvével egyszerre. Mi a tendencia? Illatos vagy jó helyen fekvő, netán olcsóbb? Puhatolózik felé kérdéseivel s idegesen megmozgatja hízott ujjait szorongató színes gyűrűit. A kocsiszín és az istálló használata természetesen ingyenes, ahogy a napi mosdótálnyi víz is. Azonban a főtt répáért felárat kell felszámítanom, eléggé aszályos ez a tavasz…
