Egy rég esedékes hazatérés

Lejátszható kalandok, hirdetések.
A játékhoz kérjük, jelentkezz be!
Mord

Re: Egy rég esedékes hazatérés

Hozzászólás#131 » 2018.02.20. 11:35

A lord elmosolyodik.
- Óhh a régi szép emlékek. Nem vagyunk azért még olyan öregek, hogy csak azoknak éljünk.
Kedélyesen pöfékel tovább, mint aki nagyon jól érzi magát. A dohány minőségi, az illatán érezni.
- Az Udvar és Arany Völgy messze vannak egymástól. Annyira azért nem, de van benne némi igazság most. Mostanában valóban nem jártam az Udvarban, lekötnek itteni ügyeim. Hanem hírét vettem nemrégiben egy remek üzleti lehetőségnek. A Lagún Köztársasággal. Andrea Galeotti kapcsolata lévén, a király jóváhagyásával talán kieszközölhettem volna egy nekünk kedvező árat, s a jófajta egron bort... természetesen saját és a kincstár tisztes javára jó áron eladhattuk volna. Ehhez kértem volna segítséged... de mint értesültem róla időközben, Andrea Galeotti sajnálatos körülmények között elhunyt. Így igazán már nincs mit kérnem, kénytelen vagyok elsőszülött leányom kapcsolatait igénybe venni. Hanem... Willem szeretne tőled valamit, úgy tudom, ő is üzent számodra. Ám most leköti a gyász. Ehh... az a fiú... a Methias... csak Metkónak hívták. A várnagy nem tudja, de... fattyú. Ha érted. Willem kedvelte, még ha sose ismerte el, akkor is. Holnap lesz a temetés, szeretném, ha megvárnád. Hagyjuk a fiút tisztességgel gyászolni. Te is tudod... milyen fontos az.

Eulisess Scarletwound

Hozzászólás#132 » 2018.02.20. 13:20

*Ah, igen.
A tehénke – Andrea Galeotti – meghalt.
Szükséges lépés volt. Az egrón nagyurak személyes sértésként kezelték, hogy egy idegen kurafival osztja meg az agyát a királyné… ámbátor, ha már Willem tudja, akkor elérheti a hír akár Lizawetha-t is.
Bár, mit tudna tenni a kolostorba zárva? Semmit… legalábbis segítség nélkül…

Viszont ebben a kérdésben mást nem lehetett tenni! Saját uraink elégedetlensége nagyobb baj lett volna, mintha azok a macskazabálók vernék öklükkel az asztalt. A diplomácia lassítani fogja a dolgokat, ígéretek… mézes-mázos hazugságok… időhúzás. Ellenben nem lehet örökké hitegetni őket. Előbb-utóbb követelni fogják a pénzt.
Alávaló féreg volt Galeotti, de az üzlethez értett. Ahhoz tényleg. Tudta, mikor hogyan kell sejtetni.

Mereng el egy pillanatra a küldött halála fölött és lelki szemei előtt már látja a lavinát is. Ámde Willemre is figyel… s próbálja nem hallani, érteni a kis Metkó kétes származásának hírét.
*

- Sajnálom, hogy neked nem tudok segíteni. Galeottit utolérte saját végzete. Tudhatta volna, hogy ilyen nép az egrón. Nem tűri a sértést. -*zárja gondolatait.*- De ne feledd, ha valamire szükséged volna, írj és megpróbálok tenni az ügyben. Ami a maradást illeti… ha más kérné, válaszom lenne rá egy nem. Sok a teendő. A herceg jön, a keleti hegyvidéken fosztogatják templomainkat, az elfek elégedetlenkednek, csak a fontosabbakat említve. -*bölcsen hallgat a lánya és a Chelley-liga esetéről.* - Viszont neked maradok. Egy napot. Se többet, se kevesebbet.
*Kissé hátradől, összekulcsolja a kezeit.*
- Ami pedig a fiadat illeti, elsőrangú katonaember lehetne. De megértem aggodalmad; övé neved, s övé lesz birtokod. Bár megemlítem, ha ilyen irányú kérése lenne, én nem fogom útját állni. Halfdan sem élhet örökké. Valakinek át kell vennie egyszer a pallosát. -*emeli fel egy kicsit szemöldökét.* - Most pedig, ha engeded tiszteletem tenném Ariana előtt. Kíváncsi vagyok, oly szép-e még, mint egykor? -*teszi hozzá hamisan.

Egyértelmű, hogy az özvegy nem az apjára ütött. Egészen más vérmérséklet, más hozzáállás a világhoz. Kizárásos alapon az anyjára, Ariana Ardenand-ra. Vele annak idején udvarias körmondatokon kívül nem érintkezett, nem nagyon ismerheti. Azt gondolta ő is csak egy erőtlen udvarlási kísérlet Willem életében.
Tévedett.
*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Eulisess Scarletwound 2018.02.20. 14:52-kor.
"A király? A király jelenleg nagyon elfoglalt. Azonban nyugalom. El fogom intézni." - Eulisess Scarletwound

Mord

Hozzászólás#133 » 2018.02.20. 13:56

- Ariana...? Hát hogyne.
Mintha valami kelletlen dolgot kértek volna, úgy biccent lord Ardenand.
- Ő Leányvárban van. Egy másik birtokunk, közelebb egy kellemes forráshoz, melynek vize enyhíti rohamait. Nem sokkal Jezabel zárdába kerülése után... mintha megbomlott volna az elméje. Hol mélabú, hol hisztériás rohamok gyötörték, rémképeket látott mindenhol. Azt kell mondjam, bármennyire fáj is, hogy teljesen megőrült... talán a legkisebb lánya elvételébe. Nehezen dolgozta fel, és... hosszú évekig nem is látta utána, míg a jó nővérek nevelték fel helyette. Ehh.. mindegy is. Sajnos Jezabel elvitte a batárt, és odakint egyre inkább ítéletidő van. Jobb lesz ha megvárod, míg a fogat visszatér, és friss lovakat fogunk be.
A lord nagyvonalúan önt az illatos borból azért mindkét kupába, s az egyiket Eulisess elé teszi.
- Biztos nem kóstolod meg? Szavamra nem engedlek el, míg a jó borommal le nem itatlak! Ehh... próbáld elengedni a világ bajait, barátom, még ha gyászos is ez óra! Mondd, mit kívánsz, hogy pihentesd a birodalom dolgaiban megfáradt elméd, és én megpróbálom előteremteni. A föld alól is.

Eulisess Scarletwound

Hozzászólás#134 » 2018.02.20. 15:08

- Sajnálom. Nem tudtam. -*fejezi ki a részvétét az eset fölött. A bort elutasítja.* - Talán máskor, ma nem. Ez az Úr napja, ilyenkor visszavonultabban élek. Hogy pihenésem könnyebbé kívánod tenni? Hogyan? Nem tettél-e már meg mindent, mit házigazda megtehet? Panaszra nem lehet okom. Minden pazar. Viszont lassan elmegyek a kápolnádba, imára. Nem tudom tartani szoktatok-e istentiszteleteket, viszont szerintem ha szoktatok, akkor se lesz ma az előkészületek miatt…Virrasztani az Úr napján…Reménykedjünk a csodában…

*Bár tudja nagyon jól, itt a virrasztás már csak ceremoniális jelleggel bírhat. Azokból a sebekből már csak egy angyalcsók ébreszthetné fel, vagy az Ítélet Napon felhangzó trombitaszó, más nem.*
"A király? A király jelenleg nagyon elfoglalt. Azonban nyugalom. El fogom intézni." - Eulisess Scarletwound

Mord

Hozzászólás#135 » 2018.02.20. 15:19

- Nade barátom, ne sérts meg! Már hogy ne tartanánk istentiszteletet? Mely istenfélő tagadná azt el? A fiú a nagy kápolnában van. Ott imádkoznak lelki üdvéért. De te használd csak a családi kiskápolnát. Délután érkezik az atya, ebéd után. Oda elvárlak majd, a birtok keleti oldalán találod meg, a borostyánnal felfuttatott épület az.
A lord viszont ettől nem tagadja el magától a finom, zamatos nedűt. Sem az édes mazsolát.
- A könyveket ha nem találnád kedvedre valónak, olvasott barátom, válogass innen a könyvtáramból bátran! Az istenért, nem börtön ez, járj s kelj ahogy kedved tartja! A szolgák lesik minden szavad!

Eulisess Scarletwound

Hozzászólás#136 » 2018.02.20. 16:10

- Úgy lesz. -*hangzik a válasz sokatmondón.

Most, hogy a sarokból leselkedő árnyak eltűntek a tanácsos tisztábban lát. A Lady Ardenand őrültségéről hallott hír akaratlanul is összekapcsolódott egy másik eseménnyel. Egy olyan eseménnyel, amire addig nem sokat adothatott. Viszont ennek tudtában új megvilágítást nyernek a dolgok.
Mielőtt elindult a Vörös Királynő expedíciójára kitüntetett figyelmet szentelt az özvegy Lady Sante-Bouve alakjának. Tette ezt azért, mert a politikai események helyzetbe hozták. A szokásos információk mellett kezébe akadt egy igen érdekes dokumentum. A zárdából.
Hétpecsétes titokként őrzik, ám egy Főtanácsos sok mindenhez hozzájuthat, főleg ha Winmore abbé szervezi a kémjeit. Mikor pedig megkapta a vastag paksamétát, amire csupán a „Fekete Gy.” szavakat firkantották, a sors különös közbejátszásának köszönhetően kiesett belőle a legérdekesebb dokumentum az egész paksamétából. Egy mára meghalt zárdanővér jellemzése a fiatal lányról.
A jellemzés egy jegyzőkönyv része volt. A zárda apácatanácsa bizonyos időközönként összeült, s maguk közt megvitatták a növendékek fejlődését. Minden ilyen tanácsról gondosan készültek jegyzőkönyvek, annak rendje-módja szerint. Egyébként a legtöbb nem titkos. A kedves szülők és hozzátartozók bármikor belepillanthatnak, hogy megbizonyosodjanak, lányuk jó kezekben van. Viszont vannak olyan akták, olyan személyek, akiknek jellemzése rejtett. Ők úgy nevezik „csöndespapíros”. Mert leírás után a benne szereplő információkról nem szabad többé beszélni, és elzárják e sorokat még az Egyisten szeme elől is.

Nem volt könnyű dolga az abbénak, hogy minden anyagot megszerezzen Lady Ludmilla Krelalla Salome Jezabel Sante-Bouve-ről, de sikerült neki. Még ezt a bizonyos dokumentumot is. Hogy hogyan?
Legjobb, ha az rókalelkű barát titka marad.

S, hogy mi áll benne?
A tanácsos mikor elolvasta nem hitt a szemének, annyira különböző személyiségnek mutatta be a jellemzés a hölgyet, mint a paksaméta többi része. Sok-sok mindent leírtak, mire az egyszerű nép köpne egyet a földre, s napjelet vetne magára, viszont Eulisess Scarletwound látott már különös dolgokat, így elolvasása inkább csak meghökkentette, mint elborzasztotta volna.
Viszont egy sorra álmából fölkeltve is emlékezni tud. Ez a sor kéretlenül is beéget agyvelejébe, és nincs az a találkozás a hölggyel, hogy ne jutna eszébe.

…különös víziók és furcsa, hisztériára hajló viselkedési zavarok gyötrik…

Eddig önállóesetként kezelte.
Ám, ha az anyja is hajlamos erre, akkor ez lehet, hogy családban előforduló betegség?

Megszületett benne az elhatározás. A könyvtárat felhasználva kutatni fog a két család után… hasonló precedenseket keresve…

Egy biccentéssel távozik a kártyaszobából, megparancsolja az egyik szolgának, hogy rohanjon érte, ha kezdődik az istentisztelet…Addig pedig kutatni fog…
*

Mord

Hozzászólás#137 » 2018.02.20. 16:45

Lord Scarletwound egész délelőtt kutathat, sőt, a könyvtárba hozzák az ebédjét is: finom fácánlevest, raguval, burgonyával, deee ha igényli, akkor csak száraz kenyeret vízzel.
A családról, annak eredetétől, történetéről bőven talál irományokat, fontosabb levelek másolatait. Azt viszont sehol nem jegyzik fel, hogy bármelyik családtag is "elmebeteg" lenne. Viszont olyat talál, hogy pár száz éve valamelyik asszonyt megégette a tulajdon férje boszorkányságért, vagy épp hogy az egyik ükanya nem volt oly okos és jó vezető, de nyolc életteli örökössel ajándékozta meg az urát. Több asszony is zárdában kapott előkelő és erkölcsös nevelést, ahogy férfiak is álltak papnak, szerzetesnek a családból.
Akadnak olyan feljegyzések, melyek gyanúra adnak okot, de hogy valahol is leírva, hogy bármely családtag háborodott lett volna? Olyat bizony egy ház sem tűrne meg a saját könyvtárában, családfájában megemlítve.
Talán a bizalmas iratok között... de azok nem a könyvtárban lesznek. Azokat Lord Ardenand saját maga kezeli.

Eulisess Scarletwound

Hozzászólás#138 » 2018.02.20. 17:45

*A keresés hiábavalónak tűnik. A kupa víz fölött gondolkozik.

Ritka az a család, melyben két egymás utáni generációban mutatkoznak a hysteria -ra való hajlandóság jelei. Így biztos benne, hogy valami megbújik a háttérben.

Viszont, ha el is tekintünk a családtól egy percre, akkor is ott marad a lady maga, mint rejtély. Az egész lényét övezi egyfajta misztikum, melyet érezni érez az ember, de rátapintani már nem tud.

A róla gyűjtött anyagokból világosan kiderül, lelke megtörésével vesztett varázshatalmából is... az apácák alabástrom szobrot alkottak. Tagadhatatlan a zárda mély nyomot hagyott rajta. Ott vesztett volna el valamit?

...

A válaszokhoz azonban először a család és egyén közti kapcsolatot kell kideríteni.

Felkelve az asztaltól, otthagyva a könyveket és a kenyér felét, felkeresi az idősebb Willemet.
*

- Azt mondtad szeretnéd élvezetdúsabbá tenni a pihenést. -*szólítja meg.* - Itt a lehetőséged. Fejembe vettem, ne nézz tökfilkónak kérlek, hogy kapcsolatot keresek dinasztiáink közt. Biztos vagyok benne, hogy legalább egy házassági levelet találni fogok, viszont az igazság az, hogy a könyvtárban nem sok mindent leltem. Nincs véletlen még forrásod a család vagy Ariana családját illetően? Nagyon hálás lennék, ha fellelnénk, hogy szögről-végről rokonok vagyunk…

Mord

Hozzászólás#139 » 2018.02.20. 18:17

William meglepve pillant fel, épp finoman metszett csonthártyás kártyákból épít magának kis várat... vagy ólat, attól függ, mely táj miként nevezi.
- Hmmm... mindig csak kutakodsz. De ha neked ez a boldogság, egye fene.
Feláll, pocakja lökésétől eldől a vár, de csak bosszúsan rálegyint. Inkább indul meg a saját hálója felé, maga után intve Eulisesst is.

A főúri háló maga alig különbözik Eulisess szobájától, csak épp személyesebb. Két hatalmas festmény van a falon, az egyiken a ház ura, még délceg, fiatalabb katonaként, a másikon neje, Ariana, megkapó szépségként. Valóban inkább rá hasonlít Jezabel, bár az anya is szőke volt, az apa gesztenyebarna... Sőt, az alant sorakozó hat gyermek kisebb, díszes rámás képén is mindegyik szőke vagy barna. Jezabel világosbarna hajú leányzó volt...

A lord egy, a szobájából nyíló másik szobába megy. Ennek nincs más bejárata, csak ez. Maga is könyvtárszobának tűnhet, de kötetek helyett főkönyvek sorakoznak itt, meg aztán nagy irattartókban megannyi ismeretlen... bár vélhetően fontos irat. Középen íróasztal, most épp üres. A falon hatalmas térképe Terra Antiqua-nak.
- Foglalj helyet, máris előkeresem, amire szükséged lehet... lássuk csak lássuk csak... Bár ebben a Marenna család lenne inkább hasznodra, hisz Ariana Emanuel Morenna lánya. Hah... a vén kurafi!
Ezzel pedig máris hatalmas stócokat kezd levelezésből, könyvekből, genealogiából és heraldikából kipakolni. Épp mikor kisharang csendül a hidegen kopogó esőn túl.
- Ezek bizalmasok... kérlek, kezeld úgy. És... ohh elment az idő, dehát misére csendít az atya!

Eulisess Scarletwound

Hozzászólás#140 » 2018.02.20. 19:09

*A kép és a jelenlegi helyzet erős kontraszt Willem esetében.
Nem tud mást tenni, haloványan elmosolyodik, ahogy összehasonlítja a kettőt. Aztán tekint Ariana-ra. Szépnek szép volt, de nem ismerte annyira, hogy sok időt áldozzon rá.
A gyermekek pirospozsgás arcképe közt keresi a feketehajút. Hiába nézi őket többször is, nem találja. Munka közben szól oda a gazdának;
*
- Hol van a kisebbik lányod? Róla nem készült kép? Ezek a gyerekek mindnyájan barnák és szőkék. Feketetét egyet sem látok.

*Kérdését inkább csak visszaigazolásként teszi fel. Az egyik lány pontos vonásait őrzi a mostani ladynek – csupán barna hajjal.

Sokáig elmélkedni nincs idő.
A harangok megszólalnak.
Tétlen áll egy rövid ideg egy helyben. Valami, amire a legtöbb ember általában nem szokott figyelmet fordítani, azt súgja neki, jobb, ha marad és hozzálát a munkához.

Jobbnak látja hallgatni erre a sugallatra, hiszen amúgy is e körül járnának gondolatai a mise alatt is, tiszteletlenség lenne ez az Eggyel szemben.
*

- Annyira belelendültem, hogy ki fogom hagyni a mai misét. Utána mindig beleszellemülök, esélyem se lenne kutatni. -*jelenti ki.* - Ezt vedd dicséretnek Will. Nem minden család érdemli ki figyelmemet. De állj csak meg még egy percre, mit tudsz te Emanuel Morennaról?

*Ha válaszolt, elengedi és hozzákezd a kutatásnak.*

Vissza: “Kalandok és hirdetések”