Csevegő

A hozzászóláshoz kérjük, jelentkezz be!
Taki

Re: Csevegő

Hozzászólás#41 » 2018.12.20. 16:42

Üdvlát mindenki. Ha még jár erre egyáltalán valaki, nem tudom hol kezdjem, úgyhogy a kellős közepébe vágok.

Régóta gondolkodom hogy játszanék, de különböző okokból sosem jutok el odáig. Hol ötlethiány, hol mikor én felnézek csak panggás volt, illetve utóbb karim törlése után nem igazán jutok túl a "Kéne kis online játék"-on túl.
De mikor már olyan mindegy, akár itt is hagyhatom ezt a se-füle, se-farka bejegyzést. Van még akit érdekelne a játék? Érdemes volna még megpróbálnom egy karaktert hozni? (Nyilván újat, tekintve hogy perpill nincs semmim, Yumi törölve lett, mire a takarításos mailt láttam már nem volt meg, ezzel pontot téve arra, hogy amúgy is gondolkodtam rajta játszható-e még egyáltalán ezzel az alapötlettel.) Mondanám hogy mesélnék is, de az arra vonatkozó szigorított szabályzás mellett azt legfeljebb külön chaten vagy discordon tenném.

Ó és boldog karácsonyt, mert na.

Mord

Hozzászólás#42 » 2019.01.02. 11:29

Szia!

Először is Boldog Új Évet! [cheers.gif] Másodszor bocsánat a kései válaszért, de mind ünnepeltünk, utazgattunk. oiletclaw.gif]

Hát igen, sajnos nagyon komolyan veszik a GDPR szabályokat, ezért mindenkitől kellett legalább egy beleegyező mail, hogy egyebekkel ne fárasszuk se magunkat, se a népet. Későbbiekben ilyen nem lesz reményeim szerint. Bár nem hiszem, hogy pont az RPG oldalakat fogják rágni, de a fene tudja ezeknél... megőrült a világ. Persze, amennyi adatlopás és visszaélés ma van...

Nagyon is jól látod a helyzetet: mint azt a sok éves tendencia mutatja, játékosok jönnek, játékosok mennek... A staff meg marad. Meg Ror. [clap.gif] Bár most ő is nagyon eltűnt, biztos sok az ünnep meg a munka.
Próbálkozok minden csatornán keresni [google.gif] , mert a kalandot be kellene fejezni. [buttshake.gif] [bowandarrow.gif]

Azzal biztos nem veszítesz semmit, ha regisztrálsz egy karaktert. A felület bárkinek / bárkiknek nyitott, és tudom, hogy nagyon szigorú keretei vannak a világnak, de ha sikerül ebben mozogni, és összecsiszolni az elképzeléseket, még mindig nincs akadálya, hogy játssz / játszatok.
Azért írom hozzá a többest, mert jelenleg ami aktívan van, az 4-5 fő, ebből 3 nagyon nehezen szakít időt bármilyen játékra a suli és meló mellett... [hanged.gif] Leggyakrabban most velem, vagy Rorral kell beérni. Ha visszatér. Bár Rorral úgy emlékszem, jót játszottatok. Én meg majd hozom a jobb formám. Hátha vannak még csodák. [grouphug.gif] (Igen, ez az önirónia helye volt. [nutkick.gif] Csak viccelek, csak viccelek.)

Ha úgy gondolod, hogy megéri az időbefektetést, én kíváncsian várom a karaktert. Ha segítségre vagy egyeztetésre van szükséged, írj nyugodtan itt vagy PM.

Szép napot!
Mord

Lassarina
Adminisztrátor

Hozzászólás#43 » 2019.01.05. 13:26

Sziasztok mindenki! :)

Boldog Új Évet először is!

Én részemről úgy érzem, kipihentem az év végi hajtást. Ez a röpke 2 hét szabadság most nagyon jót tett nekem, jöhet megint a munka hétfőtől, meg ahogy azt az RT mutatja, a játékkedvem is visszatért. Részemről akad hajlandóság arra is, hogy megint megpróbáljuk egy kicsit felrázni a lapot, esetleg elcsábítani néhány újoncot, vagy visszacsábítani néhány régi motorost, akik ilyen-olyan okból egy időre elmentek tőlünk.

Biztosan elmúlik majd ez a lendületem, ha megint a nyakamra telepedik a munka, de egyelőre úgy vagyok vele, hajrá játékra fel, aztán meglátjuk, mit hoz a jövő! [cheers.gif]

Ha jössz játszani Yumi, annak örülök. Ha meg tudunk segíteni valamiben, akkor szólj.
" A holnap mindig tiszta - nem szennyezi hiba! "

Taki

Hozzászólás#44 » 2019.01.11. 08:01

Helló, először is köszi az új jelszót.

Mind ebből talán kitalálható, azért válaszolok ilyen későn mert nem tudtam belépni. [ballandchain.gif] Hála a bénázásomnak a jelszavammal. Ettől függetlenül elnézést a kései válaszért.

Karikonceptem van több is, még azon gondolkodom melyik legyen, ha megvagyok alighanem küldök majd képet amit megkérnék berakni ha ez még oké.

Mord

Hozzászólás#45 » 2019.01.11. 09:28

Szia!

Küldj nyugodtan, bevágjuk. :)

Taki

Hozzászólás#46 » 2019.01.11. 11:05

Nos, azt hiszem megvan amit szívesen játszanék, de még nem dolgoztam ki teljesen. Felmerült némi kétség, hogy mennyire is kompatibilis a karakter ötlete Egronia / Terra Antiqua világával. (Tényleg, most akkor a világnak mi a neve? Mert ez a kettő a királyságé meg a kontinensé ahogy nézem.)

Úgyhogy a kép mellett küldtem egy kérdést a kari alapötletéről, hogy elfogadható-e.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Taki 2019.01.11. 19:57-kor.

Mord

Hozzászólás#47 » 2019.01.11. 13:14

A világnak nincs neve. Csak Világ. A kontinens neve Terra Antiqua. Azon belül több ország van, köztük Egronia.
A kontinensen kívül persze vannak még kontinensek, több is... ezek nincsenek meghatározva, kidolgozva, így lényegében bármire rá lehet mondani, hogy "távoli, felfedezetlen, ismeretlen kontinens szülötte".

Taki

Hozzászólás#48 » 2019.01.11. 20:03

Nem azért kérdeztem, csak azért hogy tudjam minek nevezzem a világot. Az hogy "a kastélyaködben világa" kicsit hosszú.

Amúgy tekintve, hogy a karival kapcsolatban nem jött válasz a mailre, de itt közben beszélgetünk. Jól sejtem hogy az alkimista kariötlet nem volt mégsem a rendszerbe egyeztethető? Kezdjek gondolkodni másik karakteren?

Mord

Hozzászólás#49 » 2019.01.11. 20:19

Dehogyis! Csak nekem nincs hozzáférésem a mailekhez, és akinek van, az még nem írta meg a választ, mert dolgozik/tanul.

Az utsó általam ismert egyeztetés szerint:

Teljesen ok az alkimista. Gyakorlatilag az a klasszikus középkori tudós, aki mindenféle vegyületekkel, elemekkel, porokkal és folyadékokkal szórakozik (kémikus), keresi a bölcsek kövét, az örök élet titkát... Alapesetben nem varázshasználó, de a kisebb robbanó ketyerék, petárdák, mechanikus szerkezetek, savas kotyvalékok, fény és hangtechnikák simán beleférnek autentikus formában. :)
Amennyiben pedig klasszikus potiont akar főzni, na ahhoz kell a mágia. a felhajtod és kapsz +4d10 erőt, vagy felhajtod, és visszatölt EP-t vagy Mana-t azonnal, vagy egy-két körön belül, az már varázscucc, varázshasználók csinálják. :) Persze miért ne lehetne egy alkimista varázsló is?
A gyógyító megint más "kaszt", de mivel itt nem igazán van ilyen kasztozós dolog... és főleg a tudományoknak él a karid, akkor teljesen jól össze lehet hozni az alkimista-gyógyító kombinációt. Medzsikkel együtt vagy nélkül, ahogy tetszik.

Persze, azért várd meg a mailt, de kb ez lesz szerintem benne.

Taki

Hozzászólás#50 » 2019.01.11. 20:58

Pontosan ilyesmire gondoltam, némi herbalizmus keverve egyszerű korai orvosi ellátással. Mágia nuku, a potionokhoz a legközelebbi dolog amit ő csinál az valahol a forró húsleves és az erős alkohol között mozog.

Mailt is küldtem erről közben. S köszönöm a válaszokat.

Vissza: “Szabadon használható társalgók, ha épp csapatösszerázni van kedv.”